«Дохід покриває». Тупицький з Еміратів уточнив, скільки виклав за свій відпочинок (фото)
Цензор

Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький, якого 5 січня 2021 року президент Зеленський на два місяці відсторонив від виконання обов’язків, відпочиває з сім’єю у Еміратах. І звідси відповідає ЗМІ на закиди у тому, скільки він витратив на тур.

Раніше ЗМІ повідомили, що 6 січня Тупицький разом із дружиною та сином вирушив до ОАЕ.

Пізніше «Цензор» виклав світлини Тупицького на пляжі.

Цензор

Повідомлялось, що сім’я голови КСУ нібито орендує королівську віллу в готелі Kempinski Palm Jumeirah вартістю понад 300 тис. грн на добу.

У вівторок, 12 січня, на сайті КСУ з’явилась відповідь, підготовлена за дорученням Олександра Тупицького.

В ній викладену інформацію щодо вартості відпочинку голови КСУ називають недостовірною. На підтвердження наводять копію туристичного ваучера.

Згідно з ним сім’я Тупицького з трьох осіб витратила на тиждень відпочинку у ОАЕ 242 тис. 116,43 грн. У вартість туру на 7 ночей (з 6 по 13 січня) увійшли авіапереліт в обидва боки, проживання у двокімнатному номері готелю, дворазове харчування, трансфер, страхування та вартість туристичного обслуговування.

Зазначається, що у грудні 2020 року Тупицькому як голові Конституційного Суду нарахували дохід у 433 538,60 грн, «що повністю покриває суму витрат на туристичну поїздку».

У повідомленні КСУ йдеться: «Умисне свідоме спотворення зазначених фактів призвело до розповсюдження недостовірної інформації ЗМІ та, як наслідок, потягло за собою введення громадськості в оману. Також, за словами Олександра Тупицького, інформація про його відпочинок в Дубаї з українськими та російськими бізнесменами, які причетні до кримінального світу, є відвертою брехнею».

Скандал навколо Конституційного Суду розгорівся після рішення 27 жовтня 2020 року, яке визнавало низку антикорупційних законів неконституційними. Почалися народні протести та протистояння президента та КСУ. Указ Зеленського про відсторонення Тупицького у КСУ назвали юридично нікчемним. Але того ж дня Тупицький взяв відпустку і вирушив до Еміратів.

«Вали до Ростова!». Активісти встановили шибеницю біля маєтку очільника КСУ (фото, відео)