Дослідницький зонд Al Amal вийшов на орбіту Марса
emiratesmarsmission.ae

Відтепер навколо Марса обертатиметься новий штучний супутник. Дослідницький апарат Al Amal, розроблений в ОАЕ, долетів до Червоної планети і вийшов на орбіту. Аби зробити це, зонд мав сповільнитись зі 120 тис. км/год до 18 тис. км/год. Це був складний етап, під час якого він міг пролетіти повз планету чи загинути в атмосфері. Однак процедура завершилася успішно.

Зонд почав гальмувати о 17:30 за київським часом. Близько 18:15 Космічний центр імені Мухаммеда бін Рашида звітував про те, що Al Amal вийшов на орбіту.

До середини травня Al Amal, що в перекладі означає «Надія», працюватиме у тестовому режимі. За цей час науковці перевірять роботу інструментів апарату та з’ясують, чи не потребують вони додаткових налаштувань.

Зонд допомагатиме досліджувати атмосферу і погодні системи Марса. Завдяки особливостями орбіти апарата він зможе спостерігати, як змінюється погода у певній ділянці планети протягом доби та сезонів. Такого за роки дослідження Марса ще не було. До того ж, пристрій допоможе вченим зрозуміти, як зміни погоди в нижніх шарах атмосфери впливають на втрату водню і кисню у верхніх шарах.

«Надія» — є! / emiratesmarsmission.ae

Al Amal проводитиме спостереження за допомогою фотокамери, а також інфрачервоного і ультрафілетового спектрометрів.

До цього свої супутники на орбіті Марса розміщували лише США, СРСР, Індія та Європейське космічне агентство ESA. Тож ОАЕ стали лише п’ятим представником цього клубу. Втім, у країни далекоглядні плани на Марс. Емірати хочуть побудувати там колонію до кінця століття.

Сhas News повідомляв, що відразу три безпілотні експедиції в лютому дістануться Марса.

Куди поїхати на Марсі. Гід по пам'ятках Червоної планети