Дозвіл на імміграцію. Зеленський доручив спростити працевлаштування ІТ-фахівців з Білорусі
Facebook-сторінка Володимира Зеленського

4 жовтня президент України Володимир Зеленський  підписав указ № 420/2020 «Про деякі заходи щодо залучення підприємців, висококваліфікованих спеціалістів, які є громадянами Республіки Білорусь». Цим документом гарант хоче залучити висококваліфікованих білоруських IТ-спеціалістів та інноваторів, щоб розвинути інвестиційний потенціал України.

Про це повідомляє пресслужба президента.

Згідно з указом, білоруси можуть перебувати в Україні до 180 днів на рік. Ця норма поширюється на IТ-фахівців та членів їхніх сімей. Також Зеленський доручив Кабміну запровадити пілотний проект, у якому потрібно спростити оформлення посвідок на тимчасове проживання для білорусів. Тепер отримати ці документи можна протягом трьох днів без необхідності додаткового виїзду за межі України.

Уряд повинен оптимізувати й порядок працевлаштування IТ-спеціалістів з Білорусі. Іноземці та особи без громадянства зможуть отримати дозвіл на застосування праці протягом п'яти днів. Указом президента доручено вдосконалити процедуру реєстрації білоруських IТ-спеціалістів як фізичних осіб-підприємців — платників єдиного податку, а також визнати документи, видані компетентними органами Білорусі, що необхідні для здійснення трудової діяльності в Україні.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Раніше ми писали, що Зеленський допомагає Кабміну виконувати план дій. 

Безвіз для китайців та товарообіг на $13 млрд. Про що говорив Зеленський в інтерв’ю «Сіньхуа»