Другу «Мрію» лише розробляють, а не будують — «Антонов»

В Україні розпочалися конструкторські роботи у напрямку створення другого літака Ан-224 «Мрія», а не саме будівництво.

Про це повідомила пресслужба держпідприємства «Антонов».

У компанії зазначили, що в інформації, поширеній німецькою газетою Bild, була допущена неточність. Раніше видання з посиланням на в.о. гендиректора «Антонова» Євгена Гаврилова повідомило, що «Мрія» вже готова на 30%.

Насправді він мав на увазі, що на теперішній час є близько 30% комплектуючих, які можна використати для другого зразка літака.

«Вартість побудови літака оцінюється щонайменше у €500 млн. Проте про конкретну суму поки говорити зарано. Більш детальну інформацію буде поширено після перемоги України у війні», — зазначили в «Антонові».

Нагадаємо, Ан-225 «Мрія» здійснив свій перший політ у 1988 році. Усього планувалося виготовити два таких літаки, однак другий екземпляр у зв'язку із розпадом СРСР не завершили.

У незалежній Україні кілька разів заявляли про відновлення будівництва, однак довести його до кінця також не змогли. За різними оцінками, які наводилися у ЗМІ, готовність літака становила від 60% до 70%. У 2021 році на фоні корпусу другої «Мрії» пресконференцію давав президент Володимир Зеленський.

Наприкінці лютого 2022 року під час боїв за аеропорт у Гостомелі Ан-225 було знищено. 29 березня Укроборонпром усунув з посади тодішнього гендиректора «Антонова» Сергія Бичкова. Перед цим його звинуватили у відмові евакуювати літак до Європи напередодні російського нападу. У жовтні ці ж звинувачування підтвердила СБУ.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Як виглядає зруйнований Ан-225 «Мрія» зсередини (фото)