Джефф Безос запропонував NASA $2 млрд за контракт на створення корабля для польоту на Місяць
Getty Images

Джефф Безос, глава компанії Blue Origin і засновник Amazon запропонував NASA  $2 млрд в обмін на контракт з будівництва космічного корабля для польотів на Місяць.

Про це повыдомляє пресслужба Blue Origin.

«Blue Origin заповнить дефіцит бюджетного фінансування програми з розробки системи висадки людини на Місяць, відмовившись від усіх виплат впродовж цього і двох наступних фіскальних років», — зазначив Безос.

Безоса і Бренсона, які злітали у космос, ймовірно, не зможуть визнали астронавтами

І додав, що ця пропозиція не є «тимчасовою відстрочкою» і передбачає «повну відмову від виплат».

За це підприємець хоче, щоб NASA повернуло контракт на створення посадкового модуля «в потрібне русло» і підписала угоду з Blue Origin.

Навесні американське космічне агентство надало контракт на $2,9 млрд компанії Ілона Маска SpaceX, відмовивши корпорації Безоса.

У NASA цей крок пояснили браком фінансування, вказавши, що з очікуваних $3,3 млрд від Конгресу отримали на будівництво посадкового модуля на Місяць лише $850 млн.

Компанія Blue Origin Джеффа Безоса та оборонна компанія Dynetics оскаржили обрання переможця в Головному контрольному управлінні США.

Місія США з висадки на Місяць

Контракт NASA є частиною програми Artemis («Артеміда»), яка передбачає висадку американських астронавтів на Місяць у 2024 році і проведення досліджень в районі його Південного полюса, де, як припускається, мають бути запаси води у вигляді криги.

NASA зазначає, що ці ресурси стануть ключовими для тривалих місячних місій, а також зможуть забезпечувати дослідження далекого космічного простору.

У 1969-1972 роках на Місяці побували 12 американських астронавтів.

Відтоді люди не були на супутнику Землі. 

Річард Бренсон планує побудувати готель на Місяці