Джонсон закликав британців потерпіти високі ціни на електроенергію заради України

Борис Джонсон, який невдовзі складе обов'язки прем'єр-міністра Великої Британії, закликав своїх співвітчизнків потерпіти високі ціни на електроенергію, щоби допомогти Україні перемогти у війні.

Про це він написав у колонці для видання у TheMail +.

Прем’єр визнав, що наступні місяці будуть для британців «дуже непростими», а рахунки за енергоресурси «викликатимуть сльози». Джонсон пояснив, що таким чином путін намагається змусити європейців відмовитися від підтримки українців у війні.

«Це варварське вторгнення путіна «налякало» енергетичні ринки. Це через війну путіна британським споживачам доводиться платити більше. Ось чому ваші рахунки за електроенергію подвоюються. Боюся, путін це знає, і йому це подобається. Він хоче, щоб ми пішли на поступки», — нагалосив британський прем'єр.

Однак, за його словами, відмова від підтримки Києва та тиск на нього задля укладання угоди з кремлем були б «цілковитим божевіллям».

«У цій брутальній боротьбі український народ повинен перемогти — і переможе. Так само і Британія», — впевнений Джонсон.

Він стверджує, що з кожним місяцем війни позиції Путіна слабшають, у тому числі його спроможність залякувати й шантажувати, а позиція Британії, навпаки, буде посилюватися. 

«Ми повинні продовжити підтримувати українців — а їхні військові успіхи і далі залишаються визначними. Володимир Зеленський продемонстрував, що його країна практично непереможна. Для Заходу зараз час подвоїти нашу підтримку, а не вагатися», —наголосив британський прем'єр.

Нагадаємо, по усій Європі стрімко зростають ціни на газ та електроенергію. Так, 26 серпня британський регулятор Ofgem оголосив про підвищення граничної вартості електроенергії для домогосподарств у жовтні до 3549 фунтів стерлінгів, що майже на 80% більше від попереднього показника.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Джонсон втретє з початку вторгнення приїхав до Києва і не з пустими руками (відео)