Експрем’єр Японії: анексія Криму — одна з причин непідписання мирної угоди між РФ та Японією

Росія та Японія не підписали мирну угоду в тому числі через анексію Криму. Про це колишній прем’єр-міністр Японії Абе Сіндзо повідомив у матеріалі видання Nikkei.

За словами Абе, під час зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним в грудні 2016 року він зрозумів, що Путін готовий активно вирішувати територіальну суперечку з Японією. Найближче до врегулювання, на думку Абе, РФ та Японія були в період до зустрічі в листопаді 2018 року в Сингапурі.

Абе очікував, що в разі підписання має повідомити про мирну угоду народу та розпустити нижню палату парламенту для проведення позачергових виборів.

«Але зрештою угода так і не була підписана. Абе цитує зовнішні фактори, а саме – дедалі більш напружені відносини між Вашингтоном і Москвою після анексії Росією Криму», – пише видання на основі 80-хвилинного інтерв’ю з японським політиком.

Японія оскаржує приналежність чотирьох островів Курильської гряди – Ітурупа, Шикотану, Кунаширу і Хабомаї. Вони були окуповані СРСР наприкінці Другої світової війни. Через територіальні суперечки Росія і Японія досі не підписали мирний договір.

У листопаді 2019 року після зустрічі Сіндзо Абе і Володимира Путіна сторони оголосили, що Японія готова повернутися до декларації щодо островів 1956 року. У ній СРСР погоджувався передати Японії Хабомаї та Шикотан після підписання мирного договору.

У січні 2020 року в Москві відбулися чергові переговори між Володимиром Путіним і Сіндзо Абе. Після переговорів у Кремлі заявили, що «поки не фіксують будь-яких змін в позиції Японії».

Нагадаємо, що, як ми повідомляли раніше, Японія вперше за більш ніж півстоліття почала експортувати своє озброєння — до Філіппін, союзників США. Починаючи з 1967 року в Японії діяла норма післявоєнної антимілітаристської конституції про заборону продажів озброєнь, але у 2014 році ембарго було пом'якшене.