404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Електронна «прописка» проти «хаосу». Кабмін погодився на експеримент

Уряд схвалив постанову, яка регулює експериментальний проєкт з реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання в електронній формі.

Пресслужба Міністерства цифрової трансформації і глава відомства Михайло Федоров у Telegram повідомляють, що спершу послуга буде доступна у тестовому режимі в деяких містах України.

Нею скористаються:

  • неповнолітні діти віком від 14 до 18 років за адресою місця проживання батьків чи одного з них;
  • українці, які мають ID-картку, — за адресою житла, відомості про яке внесені у Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, якщо особа володіє житлом або отримала електронну згоду на реєстрацію від власника чи співвласника житла.

Федоров зазначив, що «прописка» – це наймасовіша послуга в Україні. Але подробиці її роботи онлайн він розповість лише у 2021 році. Він пише: «Ми довго шукали рішення, яке дозволить нейтралізувати той хаос, який був створений в даній сфері багато років назад. З середини весни послуга повинна запрацювати для великої частини українців. Команда старанно шукала рішення і воно отримало юридичну підтримку».

Цю послугу міністерство називає однією з найбільш очікуваних серед українців. Зараз вона доступна на порталі державних послуг «Дія» для дітей до 14 років у місті Харкові.

Подати заявку на отримання послуги можна буде на порталі «Дія». Скорочується кількість документів та запроваджується взаємодія між інформаційними системами та реєстрами. Отримати інформацію про результат та статус послуги можна буде у кабінеті громадянина на diia.gov.ua

На засіданні 23 грудня Кабмін схвалив постанову, яка створює умови для електронної реєстрації місця проживання. Уже з 1 квітня 2021 року органи місцевого самоврядування мають вести реєстри територіальних громад виключно в електронній формі або за допомогою ІТ-системи Державної міграційної служби.

Як ми писали раніше, Україна готується до електронних виборів президента у 2024 році. Мінцифри хоче для цього збудувати цифрову державу, IT-інфраструктуру та інституції кібербезпеки.

У Мінцифрі розповіли про нові можливості додатку «Дія 2.0». Chas News провели власне розслідування щодо нього (відео)