404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Епіфаній розповів, коли вся Україна святкуватиме Різдво 25 грудня
УНІАН

Предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що всі українці святкуватимуть Різдво 25 грудня, коли до такого рішення «дозріє» українське суспільство.

Про це він розпові в інтерв’ю «Радіо Свобода».

«Понад 60% українців проти святкування 25 грудня. І ми як церква опираємося на своїх вірних, бо ми тільки утверджуємося як визнана помісна ПЦУ. І якщо ми зараз перейдемо на новий календар, то, відповідно, відбудеться ще один певний розкол», — зазначив митрополит.

За його словами, наразі «ми не можемо говорити про два Різдва» в один день.

«На державному рівні дехто може святкувати. У нас є римо-католики, які святкують 25 грудня. Ніхто нікому не заперечує. І держава встановила цей день вихідним днем. Але поки що немає перехідного періоду. Коли Церква дозріє, коли віруючий народ до цього дозріє, то, звичайно, буде ухвалене відповідне рішення», — підкреслив Епіфаній.

Предстоятель ПЦУ каже, що зараз важко спрогнозувати точну дату, коли вся Україна святкуватиме Різдво 25 грудня.

«Потрібно займатися просвітницькою роботою. Бо ми бачимо, що в інших помісних православних церквах, наприклад, Елладська церква, Румунська церква, які свого часу перейшли на новий календар, все ж таки у них є певне розділення – залишилися ті, яких називають «старостильниками», тобто вони святкують за старим стилем. Ми не маємо права допустити розділення», —підсумував митрополит.

Довідка

7 січня українські православні церкви, а також Українська греко-католицька церква святкуватимуть Різдво Христове за юліанським календарем за «старим стилем».

 Римо-католицька церква, більшість протестантських та православних церков світу святкуватимуть Різдво 25 грудня за сучасним григоріанським календарем. З 2017 року 25 грудня в Україні є офіційним вихідним днем, як і 7 січня.

Chas News повідомляв, як у Швеції цьогоріч готуються до Різдва.

Єлизавета II і принц Філіп вперше з 1949 року проведуть Різдво без родичів