ЄС готує новий пакет санкцій проти росії. Що може до нього ввійти
Unsplash

Європейський Союз готує 12-ий пакет санкції проти росії, куди пропонують долучити багато обмежень. Доступ до документів з пропозиціями отримало видання Bloomberg.

Як пише медіа, ЄС планує заборонити експорт верстатів і деталей машин, які росія використовує для виробництва зброї, спрямованої проти України. Мова, зокрема, про виготовлення боєприпасів, які відіграють вирішальне значення у затяжній війні.

До списку товарів з обмеженим доступом також пропонують додати хімікати, літієві батареї, термостати, а також двигуни для безпілотників.

Пакет включає заборону на експорт алмазів з 1 січня і заходи щодо посилення контролю за дотриманням верхньої межі ціни на російську нафту. Також пропонується запровадити систему повідомлень, яка вимагатиме дозволу на продаж танкерів і вживаних суден, аби рф не могла розвивати так званий тіньовий флот суден і продавати нафту дорожче.

ЄС також планує заборонити росіянам обіймати посади в європейських компаніях, пов'язаних із криптовалютами та вимагати від російських фірм у Європі отримувати дозвіл на переказ коштів за межі ЄС.

Остаточний варіант пакета санкцій може мати інший вигляд, оскільки країни Євросоюзу ще повинні його обговорити.

Нагадаємо, раніше Велика Британія запровадила обмеження проти золотодобувного та нафтового секторів рф.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

США перевіряють 100 нафтових танкерів через можливе порушення санкцій проти рф — Reuters