ЄС розробляє новий екостандарт для автомобілів. Виробники вважають його кінцем ери двигунів внутрішнього згорання

У листопаді завершилися громадські слухання щодо нового екологічного стандарту для автомобілів Євро-7, який планують ухвалити на початку 2021 року. Діяти він почне у 2025 році.

Виробники автомобілів заявляють, що нові, значно суворіші, норми покладуть край ері двигунів внутрішнього згорання.

«З запровадженням запланованого стандарту Євро-7 Єврокомісія з 2025 року фактично заборонить автомобілі з двигуном внутрішнього згорання», — цитує electrive.com очільницю німецької Асоціації автомобільної індустрії Хільдегарду Мюллер. Вона вважає, що такі авто стануть неконкурентними.

В Асоціації нарікають, що чи не найбільша проблемою з Євро-7 є спосіб вимірювання викидів, не лише для середніх показників, але й для пікових. Тобто, під час тесту рекомендується використовувати повний газ.

«У майбутньому транспортний засіб повинен працювати практично без викидів у будь-якій ситуації водіння — чи то під час підйому на гору, чи стояння у заторі. Всі розуміють, що це технічно неможливо», — зазначає Мюллер.

За даними Business Insider, стандарт Євро-7 передбачатиме викиди оксиду азоту на рівні 10 мг/км для бензинових двигунів і 30 мг/км для дизельних. Для порівняння, Євро-6 встановлює граничне значення на рівні 60 мг/км для бензинових і 80 мг/км для дизельних автомобілів.

Викиди оксиду вуглецю пропонують зменшити з 500 та 1000 мг відповідно до 100 та 300 мг.

Як ми писали раніше, Daimler виплатить США $1,5 млрд через перевищення норм шкідливих викидів на автомобілях Mercedes.

Великобританія заборонила продаж бензинових та дизельних авто після 2030 року