404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Європейське агентство прискорює рішення про вакцину проти COVID-19 під тиском Німеччини

Регулятор лікарських препаратів ЄС EMA прискорив прийняття рішення про вакцину Pfizer / BioNTech Covid після того, як Німеччина чітко заявила, що хоче отримати схвалення до Різдва.

Європейське агентство з лікарських засобів, що базується в Амстердамі, оголосило про те, щоо збиратиметься 21 грудня замість 29 грудня, щоб вирішити, чи дозволити щеплення, повідомляє The Guardian.

Це сталося внаслідок відчайдушного тиску країн ЄС. Міністр охорони здоров'я Німеччини Єнс Шпан заявив, що агентство ризикує втратити довіру громадян ЄС, якщо не діятиме швидко.

«Мета — отримати схвалення до Різдва. Ми хочемо розпочати щеплення в Німеччині до кінця року», — сказав він. Міністр охорони здоров'я Італії Роберто Сперанца заявив, що сподівається, що EMA «зможе затвердити вакцину Pfizer BioNTech достроково».

Раніше німецький уряд наполягав на тому, що екстрене затвердження за прикладом Великобританії може негативно позначитися на готовності громадськості бути вакцинованими. Вважається, що Німеччина має більше супротивників вакцинації і скептиків щодо вакцин, ніж інші країни. Але в неділю Шпан заявив на саміті по коронавірусу між урядом та державними лідерами, що якби Німеччина приймала рішення про дозвіл сама, це було б «помітно швидше».

Звертаючись із критикою щодо того, що Великобританія, Канада та США затвердили вакцини раніше, ніж ЄС, Шпан заявив, що рішення EМА буде «першим у світі регулярним затвердженням» вакцини та передбачатиме участь експертів з усіх 27 країн-членів ЄС.

«Ми з самого початку говорили, що будемо робити це на європейському, а не на національному рівні. «Ми» сильніші за «я». Це хороша новина для всього ЄС» — сказав Шпан.

Повідомлення про вакцину вітається політиками, медичним персоналом та керівниками підприємств. Автори заголовків назвали це «найкращим різдвяним подарунком».

У середу Німеччина вводить суворий карантинний режим, який триватиме щонайменше до 10 січня, оскільки вона намагається контролювати поширення вірусу. Школи та дитячі садки закриються, як і непрофільні магазини та перукарні.

До осені ситуація у Німеччині розвивалася краще, ніж у багатьох інших європейських країнах, із значно нижчим рівнем зараження та смертності. Але експерти стверджують, що її перевага втрачена частково через поширене уявлення про те, що вірус був настільки під контролем, що люди могли безпечно «розслабитися».

У неділю політичні лідери відступили від плану послабити правила на Різдво, що призвело до припинення сезонних свят.

Лотар Вілер, президент Інституту Роберта Коха, провідного органу охорони здоров’я країни, заявив, що вірус ніколи не був настільки поширеним у Німеччині, де заражено понад 350 000 людей і щоденна смертність постійно перевищує 500.

«Ситуація є більш серйозною, ніж будь-коли», — сказав Вілер, вказуючи на різкий ріст випадків захворюваності серед людей, старших за 80. Він сказав, що очікує погіршення ситуації. Зростаюча кількість госпіталізацій була близькою до перевантаження, і 412 медичних служб країни намагалися впоратися із ними, сказав Вілер.

Експерти припустили, що німецький уряд сподівається, що звичайне, а не екстрене затвердження вакцин покладе відповідальність за безпеку щеплень на плечі виробників, а не уряду.

Поки країни Європи борються з тим, як уникнути нового сплеску заражень коронавірусом протягом Різдва та Нового року, Данія оголосила, що розповсюджує частковий локдаун, який діє у великих містах, на всю країну. Шведський прем'єр-міністр Стефан Лофвен заявив, що неправильно оцінив силу другої хвилі.

Швеція виділяється в Європі тим, що покладається на розумний громадянський обов'язок, а не на жорсткий карантин, щоб контролювати вірус, але оскільки стрімко зростає число нових випадків, що напружує її систему охорони здоров'я, вона таки забороняє збори більше, ніж восьми людей.

Як ми писали раніше, у Мексиці дозволили використання вакцини Pfizer/Biontech від COVID-19. Першу партію вакцин цих фірм привезли до Канади. Тим часом у США розгортають масштабну логістичну операцію.

Євросоюз надав $500 млн на вакцинацію бідних країн