Європейське агентство з лікарських засобів атакували хакери й викрали дані про вакцину Pfizer/BioNTech
Anadolu Agency

Хакери атакували Європейське агентство з лікарських засобів й отримали доступ до документів щодо вакцини Pfizer/BioNTech.

Як повідомляє DW, агентство працює над затвердженням двох вакцин проти COVID-19, цей процес, як очікується, буде завершений протягом декількох тижнів.

За словами BioNTech, яка виробляє одну з вакцин у партнерстві з Pfizer,  кібератака не повинна вплинути на цей графік.

Європейське агентство не надало жодних подробиць про характер кібератаки в короткій заяві на своєму сайті, крім того, що було розпочато розслідування.

Але BioNTech заявила, що хакери отримали доступ до її документації.

«Сьогодні ми були проінформовані про те, що агентство піддалося кібератаці і що деякі документи, що належать до нормативної документації щодо кандидата на вакцину Pfizer і BioNTech, BNT162b2, яка зберігалась на сервері агентства, були незаконно отримані», — повідомили в компанії.

«Агентство запевнило нас, що кібератака не матиме ніякого впливу на терміни розгляду заявки», — додали в BioNTech.

Компанія стверджує, що не знає про те, чи викрадели зловмисники будь-які особисті дані учасників її медичних досліджень.

Тільки після схвалення агентством препарати можуть застосовуватися на ринку країн Євросоюзу.

Агентство планує скликати нараду до 29 грудня, щоб вирішити, чи достатньо даних про безпеку та ефективність вакцини виробників Pfizer і BioNTech для її затвердження.

Уряд Канади схвалив вакцину Pfizer и BioNTech

Міністерство охорони здоров’я Канади схвалило вакцину Pfizer и BioNTech для використання в країні. Вакцинація може початись вже на наступному тижні, повідомляє CTV News

Федеральне агентство охорони здоров’я вважає вакцину ефективною та безпечною для канадців.  Перші дози можуть бути введені вже до середини наступного тижня.

Міністерство оголосило, що вакцина Pfizer и BioNTech відповідає суворим вимогам для використання в країні.

Як ми писали раніше, заможні держави закупили достатньо доз, щоб вакцинувати своє населення майже тричі до кінця 2021 року.

Британські чиновники попередили про алергічні реакції на вакцину Pfizer/BioNTech