Facebook пропонував «затегати» обличчя користувачів всупереч закону США
Getty Images

У США суд у Каліфорнії ухвалив мирову угоду у судовій справі проти компанії Facebook. Група американців позивалася до фірми через алгоритм розпізнавання обличчя та використання біометричних даних без дозволу користувачів.

Як повідомляє «Голос Америки», компанія погодилась виплатити позивачам $650 млн. Позов подав ще у 2015 році адвокат з Іллінойса Джей Едделсон. Понад півтора мільйона людей, які проживають у штаті Іллінойс, подали заявки як постраждалі.

Суддя Джеймс Донейто назвав цю справу «найбільшою мировою угодою у справі втручання в приватне життя».

Гроші поділять між усіма учасник цієї справи. Донейто написав, що щонайменше «$345 потрапить до рук учасників цієї справи, які будуть зацікавлені отримати компенсацію».

Позов стосувався функції «пропозиція тегів» у Facebook, яка дозволяла ідентифікувати обличчя людей на фотографіях для позначення користувачів.

За даними судової заяви, позивачі стверджували, що соцмережа використовувала та зберігала цифрові скани облич користувачів без попередньої на це згоди, що порушує закон про конфіденційність, чинний у штаті Іллінойс.

Позивач Едделсон у Twitter назвав себе «адвокатом, якого найбільш ненавидять у Кремнієвій долині». Він привітав мирову угоду і назвав її «найбільш дорогою мировою угодою в історії у сфері приватності даних».

Державний Закон про конфіденційність інформації дозволив споживачам подавати позов до компаній, які не отримали дозволу до збору даних, таких як обличчя та відбитки пальців. Справа закінчилася колективним позовом у Каліфорнії.

Як ми писали раніше, WhatsApp все ж буде передавати особисті дані у Facebook. Компанія обіцяє надавати користувачам більше інформації про нові правила конфіденційності.

Влада США подала проти Google два антимонопольні позови протягом двох днів