Facebook просуватиме вміст груп у пошуковиках та у стрічках новин користувачів

Facebook Inc має намір просувати вміст із загальнодоступних груп Facebook у стрічках новин користувачів та в результатах пошукової системи.

Так компанія відкидає заклики неурядових контролюючих організацій обмежити алгоритмічні рекомендації перед виборами в США наступного місяця.

Як повідомляє Reuters, у своєму дописі в блозі керівник програми Facebook Фіджі Сімо заявив, що компанія відображатиме рекомендації у стрічках новин, показуючи «пов’язані обговорення» з публічних груп поруч із посиланням або публікацією.

Групи Facebook — це спільноти, які формуються навколо спільних інтересів, і дописи груп у публічному доступі може переглядати будь-який користувач.

Сімо заявив, що Facebook також почне показувати розмови із загальнодоступних груп за межами програми, наприклад, під час веб-пошуку.

Facebook відмовився уточнювати, коли зміни будуть впроваджені, а речник заявив лише, що американські випробування розпочнуться «в дуже обмеженому вигляді» найближчими тижнями.

Компанія, яка в минулому році визначила групи стратегічним пріоритетом, також заявила, що додає нові інструменти модерації для понад 70 мільйонів людей, які керують цими спільнотами, щоб допомогти їм відхиляти дописи, вести дискусії та організовувати платне спонсорство.

Згідно з внутрішньою запискою, яку Reuters цитує із посиланням на The Verge, пріоритет на групах цього року додав скачувань додатку Facebook, станом на серпень кількість постів у спальнотах зросла на 31,9% за рік.

У той же час компанія зіткнулася з низкою скандалів через екстремістську діяльність у групах. Зокрема, виникли тисячі спільнот типу «Бугалу» і QAnon, а також спільноти, що дезінформують щодо захисту здоров'я.

Facebook поступово вилучав деякі такі групи та обмежував рекомендації іншим.

Новинку стосовно груп Facebook оголосив через кілька днів після того, як Accountable Tech та десяток інших адвокаційних організацій закликали Facebook припинити використання рекомендацій груп до тих пір, поки результати виборів 3 листопада не будуть офіційно затверджені.

Коаліція організацій звинуватила Facebook у тому, що корпорація самовільно визначає пріоритети щодо груп й не враховує зауваження дослідників. А ті попереджають, що групи стали «прихованими розсадниками для дезінформаційних кампаній та платформами для екстремістів».

Як ми повідомляли раніше, Facebook був вимушений заборонити рекламу QAnon, безпідставної теорії змови, у якій йдеться про те, що президент США Трамп веде таємну війну проти педофілів, що поклоняються сатані, в уряді, бізнесі та ЗМІ. Ці заборони множаться напередодні виборів у США.