Facebook в Австралії заборонив користувачам поширювати новини та навіть ділитися посиланнями
Getty Images

Компанія Facebook заборонила своїм користувачам в Австралії поширювати новини у мережі і навіть ділитися посиланнями.

Причиною такого кроку стало бажання влади країни ухвалити закон, за яким технологічні гіганти Facebook і Google мали б платити видавцям за новини, що з’являються на цих популярних платформах, пише CNN.

Через відсутність компромісу постраждали усі.

Користувачі не можуть знаходити новини у Facebook. Це притому, що популярні австралійські ЗМІ — ABC, Sydney Morning Gerald, The Australian — мають мільйони підписників. Також читачі не можуть публікувати у FB посилання на новини на своїх сторінках.

Голова Казначейства Австралії Джош Фріденберг заявив, що заборона на новини матиме величезні наслідки для місцевих громад, адже щомісяця соцмережею користуються близько 17 млн австралійців. «Я думаю, що дії з боку Facebook не є виправданими, вони роблять помилку»,  — каже Фріденберг.

За словами чиновника, влада «хотіла б, аби Facebook продовжував працювати в Австралії». Втім вищезгаданий закон все одно збирається ухвалити.

У Facebook відповідають, що впроваджені обмеження є вимушеними. Віцепрезидент компанії з глобального новинного партнерства Кемпбелл Браун зазначає, що анонсований закон «не враховує фундаментального характеру відносин між платформою та видавцями».

«Нас поставили перед непростим вибором: спробувати дотримуватися закону, який ігнорує практику цих відносин, або заборонити новинний контент на наших платформах у Австралії. З важким серцем ми обрали другий варіант",  каже представник Facebook.

Уряд Австралії заявляє, що зараз 81 із кожних 100 доларів, які медіабізнес витрачає на рекламу в інтернеті, йде на користь Google та Facebook. Таким чином, видання втрачають традиційні джерела доходів.

Соцмережа парирує, що минулого року вона допомогла місцевим ЗМІ заробити 407 млн австралійських доларів ($316 млн). При цьому сама вона нібито отримує "мінімальний прибуток" від новин.

«Facebook не краде новинний контент. Я сподіваюся, у майбутньому ми знову зможемо увімкнути новини для мешканців Австралії», — каже Браун.

Щодо компанії Google, то цей гігант спочатку теж пригрозив повністю закрити пошукову систему на території Австралії, якщо закон ухвалять.

Проте зрештою компанія ухвалила трирічну угоду з новинним об’єднанням News Corp., до якого входять більшість провідних ЗМІ Австралії, а також Wall Street Journal та New York Post. Угода передбачає, що Google все-таки платитиме за ліцензування контенту австралійських ЗМІ.

Facebook хоче менше політики у своїй новинній стрічці