404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Фемінізм повертається. У Парижі скасували штраф мерії за завелику кількість жінок на керівних посадах
Getty Images

У Франції міністр державної служби Амелі де Моншален оголосила про скасування адмінштрафу на суму 90000, накладеного на мерію Парижа за призначення надто великої кількості жінок на керівні посади в 2018 році.

Як повідомляє Le Figaro, міністр заявила меру Парижа Анн Ідальго, що «цей штраф не підлягає сплаті» й закликала її «спрямувати ці кошти на підтримку цієї позитивної динаміки».

Ідальго прибула близько 8.15 ранку до штаб-квартири міністерства в Парижі у супроводі кількох жінок, призначених нею ж.

«Якщо не буде волюнтаризму та непохитної рішучості, ми не зможемо пробити цю скляну стелю. Нам потрібно надати набагато більше можливостей жінкам отримати доступ до відповідальних посад», сказала вона.

У грудні мерію Парижа оштрафували на 90000 за призначення на нові посади 11 жінок і 5 чоловіків на посади директорів та заступників директора у 2018 році. Це нібито суперечило закону 2013 року про гендерну рівність. Він зобов’язує поважати мінімальну квоту в 40% представників кожної статі, щоб забезпечити збалансовану представництво жінок і чоловіків, пояснило тоді міністерство державної служби.

Повідомлення про штраф з подивом сприйняла громадськість Франції. Де Моншален визнала, що ція дія абсурдна і що «справа жінок заслуговує на краще». Раніше вона писала в Twitter, що в 2019 році в закон про гендерну рівність була внесена поправка: тепер він регулює не нові призначення, а загальний баланс між співробітниками різних статей в держустановах.

Нардепи пропонують штрафувати за прояви сексизму