ФСБ оприлюднила відео з командою «Вогонь» по британському есмінцю в Чорному морі
iStock

ФСБ оприлюднила відео з командою «Вогонь» по британському есмінцю в Чорному морі. На поширеному ролику видно, що на містку російського сторожового корабля попереджають екіпаж британського есмінця, що він вторгся у нібито територіальні води Росії.

Про це повідомляє «РБК».

Російські військові зафіксували перетин британським есмінцем Defender в Чорному морі кордону «російських територіальних вод поблизу Криму» і неодноразово закликали змінити курс. Проте корабель не покинув цей район.

Відео зняте на містку судна. Один із моряків повідомляє, що спочатку есмінець йшов чітко межею.

«41-я хвилина — перетнув державний кордон Російської федерації», — наголосив один із членів екіпажу.

Defender передав російським морякам повідомлення, що есмінець виконує «мирний перехід» відповідно до міжнародних норм. У відповідь прозвучала вимога покинути «територіальні води Росії», «щоб уникнути інцидентів».

Російські військові повідомили британським, що відкриють вогонь, якщо Defender не покине територіальні води Росії.

Передісторія

23 червня британський есмінець Defender в Чорному морі став майданчиком для спільного тренування сил спеціальних операцій України, Великої Британії та США.

У Міноборони України повідомили, зведена абордажна група спеціальних операцій відпрацьовувала абордажні дії.

На британському есмінці HMS Defender, проти якого, за твердженням РФ, 23 червня було відкрито попереджувальний вогонь біля Криму, опинився кореспондент BBC. Він розповів про перебіг інциденту в Чорному морі.

Cпекотний морський бриз. Навіщо Путін «віртуально» атакував британський есмінець?