G-20 ініціювала замороження боргів окремих країн. України серед них немає
Pixabay

До середини 2021 року країни «Великої двадцятки» ініціювали заморозити борги. Це стосується лише країн з низьким рівнем доходу. До них Україна не входить.

Про це поівдомляє «Укрінформ», посилаючись на коментар Мінфіну.

«Ініціатива країн «Великої двадцятки» щодо зупинки обслуговування боргів перед офіційними кредиторами до середини 2021 року особливо вразливими країнами стосується країн з низьким доходом за класифікацією Світового банку, до яких Україна не відноситься», — розповіли виданню у міністерстві.

У відомстві зазначили, що Україна виконуватиме боргові зобов’язання та дотримуватись Середньострокової стратегії управління державним боргом.

У «коронакризу» Україна увійшла з сильнішими макроекономічними показниками, ніж які були за попередніх економічних криз, зазначили у Мінфіні

За результатами 2019 року показник держборгу до ВВП України знизився до 44,3%, державного та гарантованого державою боргу — до 50% (порівняно з 80% в 2016 році).

«У цьому році пік виплат за зовнішніми виплатами Україна вже успішно пройшла. Завдяки підтримці наших міжнародних партнерів, а саме МВФ, ЄС, Світового банку, та розбудові внутрішнього ринку запозичень Україна впевнено проходить роки пікового боргового навантаження», — кажуть джерела агентства.

До кінця червня 2021 року G-20 продовжила програми із заморожування боргів особливо вразливих країн, що поширюється на 73 країни. Загальна сума відкладених платежів становить $5,7 млрд.

Chas News повідомляв, що держборг України зріс за три квартали 2020 року на 347 млрд грн.

G20 віртуально обговорить у Саудівській Аравії швидке та стійке відновлення глобальної економіки