404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Гетманцев пропонує відкласти на пів року підвищення мінімалки до 6,5 тис. грн

Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев заявив, що відклав би підвищення підвищення мінімальної зарплати до 6,5 тисяч гривень із 1 липня 2021 року до 1 грудня 2021 року. 

Гетманцев заявив в інтерв'ю ТСН. Гроші., що колосального негативного впливу на бюджет у Верховній Раді не очікують: «Тиск на гривню є. Це очевидні речі, бо ми піднімаємо (зарплати) різко. Проте я би не переоцінював втрати бюджету від цього рішення. Бо втрати бюджету, які ми використовуємо на виплату зарплат бюджетникам за рахунок бюджету, компенсуються надходженнями податків», — сказав він.

За словами нардепа, не можна заперечувати додаткове навантаження на бізнес, на фонд оплати праці. «Дійсно, підвищуючи заробітні плати, ми можемо отримати тінізацію зарплат, коли людей будуть переводити на пів ставки тощо. Так, в цьому є проблема. Тому мені здається, що оптимальною сумою для підвищення зарплати є 6 тис. грн, а не 6,5 тис. грн. Тобто, я б зупинився на 6 тис. грн», — зазначив політик.

За його словами, він відклав би підвищення мінімалки до 6,5 тисяч до 1 грудня 2021 року. «Тоді, мені здається, що ми б нормально пройшли цей рік. Адже це менше впливатиме і на інфляцію, і на податковий тиск на бізнес», — додав він.

Як стало відомо з тексту презентації проєкту держбюджету-2021, підвищення мінімалки уряд планує в два етапи: з 1 січня - на 1000 грн і з 1 липня - на 500 грн.

Мінімальна заробітна плата в Україні у 2021 році зросте на 1500 грн — до 6500 грн. Таке зростання закладено в законопроєкті про держбюджет на 2021 рік, як ми повідомляли раніше.

З 1 вересня 2020 року в Україні зросла мінімальна зарплата — з 4723 грн. до 5 тис. грн. Це до оподаткування, а «на руки» буде 4025 грн. Читайте пояснення Сhas News про те, звідки береться цей соціальний стандарт і на що впливає.

 

«Історична перемога». У Швейцарії встановили найвищу у світі мінімальну зарплату