404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Глава Євроради виступив за єдину політику США та ЄС щодо Росії після обрання Байдена
consilium.europa.eu

Голова Європейської ради Шарль Мішель вважає, що Євросоюз повинен запропонувати Джо Байдену, який стане 46-м президентом США, виробити єдину політику щодо РФ, Ірану, Китаю, Туреччини та інших країн.

Про це в понеділок, 30 листопада, повідомило інформагентство dpa з посиланням на проект пропозицій Мішеля щодо вибудовування відносин з новим американським лідером, передає УНН з посиланням на DW.

Глава Євроради наполягає на швидкому припиненні торгової війни Сполучених Штатів і Європейського Союзу та скасуванні викликаних нею митних зборів. Брюсселю слід запропонувати Вашингтону «позитивний торговельний порядок», переконаний Мішель. Він відносить до пунктів тісної співпраці з США не лише торгівлю, а й питання захисту клімату, політики мультилатералізму, забезпечення миру, а також боротьби з COVID-19.

Голова Євроради розраховує, що Сполучені Штати підтримають справедливий розподіл вакцин у світі. Крім того, обидві сторони повинні працювати над повторним відкриттям своїх кордонів для туристичних поїздок, як тільки дозволить епідеміологічна ситуація, відзначає політик.

Мішель також вказав на спільні інтереси Брюсселя та Вашингтона в галузі кібербезпеки, боротьби з тероризмом і протистоянні гібридним загрозам.

Відносини США і ЄС при новому главі Білого дому стануть темою обговорень на саміті Євросоюзу на початку грудня. ЄС слід виступати єдиним блоком і зміцнювати свою стратегічну автономію, щоб краще представляти власні інтереси, підкреслює Мішель в проекті пропозицій.

Раніше глава Євроради провів телефонну розмову з Байденом і запросив його взяти участь в саміті ЄС в 2021 році.

Як повідомляв Bloomberg, Туреччина хоче налагодити зв’язки з США через розбіжності з Росією.

Як ми писали раніше, Урсула фон дер Ляєн обіцяє вакцинацію від COVID-19 в Євросоюзі в кінці грудня.

Євросоюз продовжить санкції проти Росії на пів року