Урсула фон дер Ляєн обіцяє вакцинацію від COVID-19 в Євросоюзі в кінці грудня
Ursula von der Leyen

У країнах Євросоюзу вакцинація від коронавірусу може початися вже в кінці грудня. Про це написала в Twitter президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Є світло в кінці тунелю. Єврокомісія уклала контракти з шістьма компаніями з виробництва вакцин. Перші громадяни Європейського Союзу можуть бути вакциновані вже до кінця грудня. Країни-члени повинні зараз підготуватися до вакцинації. Це наш квиток з пандемії

Напередодні Єврокомісія домовилася про купівлю 160 мільйонів доз потенційної вакцини від коронавірусу з американською компанією Moderna.

Moderna заявила, що її експериментальна вакцина на 94,5% ефективна в запобіганні COVID-19, ґрунтуючись на проміжних даних останніх клінічних випробувань. Фірма стала другим розробником, який повідомив про результати, які набагато перевершили очікування після Pfizer і її партнера BioNTech.

Раніше повідомлялося, що Європейський Союз може заплатити понад $10 млрд за сотні мільйонів доз вакцин-кандидатів, які розробляють фармацевтичні компанії Pfizer/BioNTech і CureVac.

Як ми писали раніше, оксфордська вакцина від COVID-19 має 70% ефективності, але значно дешевша за ціни Pfizer.

Ділова активність єврозони різко скорочується в листопаді внаслідок карантину