Доповідачка ПАРЄ щодо політичних ув'язнених в Росії, ісландка Сунна Еварсдоттір і доповідач щодо отруєння Навального француз Жак Мер прокоментували події в Росії так: Асамблея зробить «всі необхідні юридичні висновки».
Заява парламентарів опублікована 24 січня на офіційному сайті ПАРЄ.
«Я глибоко стурбований ситуацією в Росії. Десятки тисяч громадян зібралися в багатьох містах, щоб мирно протестувати проти арешту Олексія Навального в минулу неділю, 17 січня. Кілька сотень з них були затримані поліцією, іноді дуже жорстоко, про що свідчать відеодокази», — заявив Мер.
Еварсдоттір назвала дії російської влади несумісними з повагою до демократичного плюралізму та основних політичних свобод.
«Більшість, якщо не всі затримані в суботу, можуть вважатися політичними в'язнями prima facie», — заявила Еварсдоттір.
Обидва оповідачі «дуже уважно спостерігають» за подіями в РФ і обіцяють зробити «всі необхідні юридичні висновки».
Коли Асамблея приймала остаточний порядок денний на відкритті зимового пленарного засідання 2021 року, вона вирішила провести дискусії на тему «Арешт та затримання Олексія Навального в січні 2021 року» (у середу вдень) та «Свобода вираження поглядів (стаття 10 ЄСПЛ) під загрозою з боку «великих технологічних компаній» (у четвер вранці).
Після оскарження Україною повноважень делегації РФ на суттєвих підставах Асамблея вирішила провести обговорення в четвер вранці.
Асамблея проводить своє зимове пленарне засідання 2021 року з 25 по 28 січня гібридно, тобто члени беруть участь віддалено або особисто у Страсбурзі.
Під час сесії Асамблея обиратиме заступника Генерального секретаря Ради Європи, Генерального секретаря Асамблеї та суддів Європейського суду з прав людини щодо Греції та Швейцарії.