Голова Укрзалізниці розповів, скільки зерна Україна може вивозити без своїх портів

Укрзалізниця не зможе власними силами експортувати довоєнні обсяги зерна. Про це заявив голова правління компанії Олександр Камишін в інтерв'ю Forbes.

Він розповів, що до війни Україна експортувала 5-7 млн т зерна на місяць. Половину цього обʼєму до портів везли залізницею. В листопаді навіть був встановлений історичний місячний максимум, коли потягами доставили 4,1 млн зерна.

Зараз Україна експортує близько 1,2 млн т зерна усіма видами транспорту. Однак після закриття причорноморських портів основний тягар ліг на Укрзалізницю.

За словами Камишіна, у квітні експортували залізницею 642 000 т зерна, в травні – 807 000 т. 

При цьому на складах зберігається приблизно 20 млн т старого врожаю і тому щомісяця необхідно експортувати по 5 т усіма видами транспорту.

Голова УЗ наголошує, що вийти на такі обсяги можна лише у разі великих інвестицій в інфраструктуру.

«Вся прикордонна і портова інфраструктура Європи розраховувалася під інші масштаби. За три місяці не відбудуєш, а увійти в довгу інвестицію без розуміння подальшої долі українських портів — ризиковано. Я вважаю, що треба добиватися розблокування наших портів — це головний формат на майбутнє», — пояснив Камишін.

Він додав, що в іншому разі необхідно проводити переговори з Польщею та Румунією для облаштування прикордонної транспортної інфраструктури і «боротися за ефективність кожної нової тони на кордоні»

«Але це збільшення на десятки відсотків. А нам потрібно в рази», — наголосив голова Укрзалізниці.

Нагадаємо, Туреччина проводить переговори з рф з метою розблокування українських портів для поновлення експорту зерна. За даними ЗМІ, розглядався варіант, за якого Туреччина допоможе розмінувати прибережні води та буде супроводжувати торговельні судна до нейтральних вод. А далі вони у супроводі російських військових кораблів йтимуть до Босфору. 

Президент Володимир Зеленський при цьому заявив, що найкращими гарантіями для розмінування українських портів стане надання партнерами необхідної Україні зброї та розміщення її в регіоні.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Росія відправляє крадене українське зерно на Близький Схід — розвідка