404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Говоримо правильно. Крим — не «анексований»
УНІАН

Захоплений Росією Крим не є анексованим. Це некоректний термін стосовно півострова і саме такого формулювання домагається Росія.

Про це заявив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко в ході міжнародної конференції щодо водопостачання Криму в умовах російської окупації. Захід транслювали на YouTube-каналі Херсонської ОДА. Урядовець пояснив, що неправильна термінологія призводить до зняття юридичної відповідальності із загарбників.

 

«Хочу наголосити, що тимчасово окупована територія АР Крим не є жодним чином анексованою, і саме Російська Федерація домагається того, щоб ми почали звикатись з цим і використовували «анексована територія», — сказав Яременко.

Чиновник пояснює: якщо говорити, що Кримський півострів є анексованим, це означає, що він визнається територією Російської Федерації. А відтак, РФ не несе жодних зобов’язань, відповідно до норм міжнародного гуманітарного права на цій території.

«Тобто громадяни, резиденти півострова, позбуваються своїх прав як громадяни, які підпадають під захист у рамках міжнародного гуманітарного права. Зокрема, наприклад, питання призову до лав Збройних сил країни-окупанта — це прямо заборонено міжнародним гуманітарним правом», — пояснив Яременко. На його думку, нинішній призов кримчан є злочином і РФ нестиме за нього відповідальність у майбутньому. «Таких прав для громадян насправді чимало», — додав чиновник.

Він резюмував, що єдиними правильними термінами щодо Криму та Севастополя є «тимчасово окупована територія АР Крим та міста Севастополя» або «спроба анексії».

Окупація Криму Росією — історія неоголошеної війни

Росія окупувала український Крим, увівши на територію півострова військових і організувавши в березні 2014 року псевдореферендум про його самовизначення. Самопроголошена кримська влада заявила, що 96,77% жителів півострова висловилися за приєднання Криму до РФ.

18 березня 2014 року в Кремлі було підписано так званий «договір» про прийняття до складу РФ Криму і Севастополя. Того ж дня від рук окупантів загинув прапорщик Збройних сил України Сергій Кокурін. Його вбили під час штурму сімферопольського фотограмметричного центру. Він став першим загиблим під час російської інтервенції до Криму.

Країни Заходу не визнали анексію Криму і запровадили санкції проти РФ.

Верховна Рада офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року.

Під час щорічного послання до Верховної Ради 20 жовтня президент України Володимир Зеленський наголосив, що головними пріоритетами для нього є встановлення миру на Донбасі і звільнення Криму від окупації. Також він оголосив про плани побудови двох українських військово-морських баз.

Того ж дня США закликали Росію повернути окупований Крим під контроль України.

 

Про військове співробітництво, вільну торгівлю та Кримську платформу. Що Зеленський говорив в інтерв’ю турецькому виданню