Харківська, Одеська та Запорізька області досі не вкололи всю партію вакцини Covishield, привезену в лютому
МОЗ

У трьох областях України — Харківській, Одеській та Запорізькій — місцеві адміністрації досі не вкололи всі щеплення від COVID-19, привезені в лютому. Так вони порушили алгоритм МОЗ із вакцинації.

Про це головний санлікар країни Віктор Ляшко сказав на брифінгу 23 квітня, відео якого МОЗ розмістило на Facebook.

 
LIVE:

Онлайн-брифінг з перекладом жестовою мовою заступника Міністра охорони здоров’я України, головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшка

Posted by Міністерство охорони здоров'я України on Thursday, April 22, 2021

Чиновник передав публічний «привіт» главам департаментів охорони здоров'я ОДА в цих регіонах. «Це єдині області, які порушили алгоритми МОЗ і до сих пір не використовували вакцини з першої партії Astrazeneca», — повідомив він.

Там досі є залишки вакцин.

«До 9-15 квітня завданням було використати вакцину з першої партії Covishield. З наступного тижня будуть проведені моніторингові візити для оцінки потенціальних проблем, (аби) подивитися, чому не використовуються вакцини», — сказав Ляшко.

Розгортання вакцинації і обіцянки COVAX

Головний санлікар розповів, що в Україну прибула партія південнокорейської вакцини Astrazeneca. В областях буде 1 950 пунктів вакцинації, де робитимуть щеплення цим препаратом. Найбільше в Дніпропетровській області — 204. Найменше в Запорізькій області — 29.

Нагадаємо, до України через ініціативу COVAX доставили 367 200 доз південнокорейської вакцини AstraZeneca. Її використовуватимуть в тому числі для введення другої дози вакцини українцям, яку зробили щеплення Covishield в лютому.

Партію вакцини AstraZeneca-SKBio, яка надійшла до країни у розмірі 367 тис. 200 доз, використовуватимуть здебільшого в кабінетах щеплення для людей віком 65+. Частину залишать для другого щеплення громадянам, які зробили перше в період із 24 лютого вакциною AstraZeneca/CoviShield, аби забезпечити повноцінний захист і формування імунітету

Вакцина AstraZeneca є векторною і потребує дворазового введення з інтервалом 12 тижнів.

«Загалом у рамках механізму COVAX доставити в Україну заплановано як мінімум  8 млн доз вакцин. До нас вже надійшли 117 тис. доз Pfizer, сьогодні — 367 тис. 200 доз AstraZeneca.  21 квітня глобальна ініціатива COVAX надіслала лист, і до кінця травня ми очікуємо наступне постачання вакцини AstraZeneca в розмірі 1 млн 300 доз, а до кінця червня також повинні отримати 950 тис. Pfizer», — розповів Ляшко.

Як ми писали ранішеЗеленський обіцяв купити 10 млн доз щеплень Pfizer, але у Нацплані вакцинації їх нема.

Україна отримала від COVAX другу безкоштовну партію COVID-вакцин — AstraZeneca-SKBio