«Хочеш миру — готуйся до війни». Лавров каже, що Росія готова до розриву з ЄС
European Parliament

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва готова до розриву відносин з Євросоюзом.

Це станется, якщо ЄС запровадить нові санкції, що створять ризики для економіки країни. Про це міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив в інтерв'ю телеведучому Володимиру Соловйову. Фрагмент розмови опублікований на сайті МЗС РФ і в Telegram-каналі Соловйова.

«Ми виходимо з того, що ми готові», — сказав Лавров, відповідаючи на питання Соловйова, чи йде Росія до розриву з Євросоюзом.

У випадку, якщо ще раз побачимо (як уже відчули неодноразово), що в якихось областях накладаються санкції, що створюють ризики для нашої економіки, в тому числі в найбільш чутливих сферах. Ми не хочемо ізолюватися від світового життя, але треба бути готовим до цього. Хочеш миру — готуйся до війни

Лавров реагує на повідомлення ЗМІ, що ЄС працює над пропозиціями накласти санкції проти Росії через рішення російського суду щодо опозиціонера Олексія Навального.

Передісторія

Головний дипломат ЄС Жозеп Боррелль заявив у вівторок, що наступні кроки ЄС можуть включати санкції і що він «висуне конкретні пропозиції».

Обговорення нових санкцій відбувається після того, як Борреля гостро розкритикували у зв'язку з принизливою поїздкою в Москву минулого тижня. Тоді міністр закордонних справ Росії Лавров використав спільну пресконференцію, щоб принизити блок.

Росія одночасно оголосила про висилку трьох дипломатів з Польщі, Німеччини та Швеції нібито за їх участь протестах проти ув'язнення Навального. Країни ЄС відповіли взаємністю.

Боррель на початку лютого заявив, що на тлі переслідування Навального відносини Росії і ЄС опустилися до найнижчого рівня за багато років.

Боррель додав, що Євросоюз не виключає введення нових санкцій проти Росії за порушення прав людини. На наступний день соратники Навального обговорили з представниками ЄС і США санкції проти оточення Путіна. Російський МЗС назвав це «агресивним наступом» на Росію з Заходу.

11 лютого джерела Bloomberg повідомили, що представники країн-членів ЄС провели зустріч, присвячену антиросійським санкціям через переслідування Навального. Жоден з учасників зустрічі не заперечив проти пропозиції ввести санкції.

Боррель після візиту до Москви публічно розкритикував Кремль за арешт Навального