Під час зустрічі Лаврова і Борреля РФ оголосила про висилку трьох європейських дипломатів
Getty Images

Росія висилає трьох дипломатів з Німеччини, Польщі та Швеції, повідомляє Euobserver.

За інформацією видання, причиною висилки уряд РФ назвав їхню участь у мітингах на підтримку опозиціонера Олексія Навального.

МЗС РФ оприлюднило заяву: «дипломатам був заявлений протест у зв'язку із зафіксованим участю дипломатичних співробітників генеральних консульств Королівства Швеція і Республіки Польща в Санкт-Петербурзі і посольства Федеративної Республіки Німеччина в Москві в незаконних акціях 23 січня 2021 року»

Уряд РФ підкреслив, що такі дії є неприйнятними і не відповідають їх дипломатичному статусу. Дипломатів оголосили «persona non grata» і наказли найближчим часом покинути територію Російської Федерації.

«Російська сторона очікує, що в подальшому дипломатичні місії Королівства Швеція, Республіки Польща та Федеративної Республіки Німеччина та їх персонал будуть строго слідувати нормам міжнародного права» — заявили в МЗС РФ.

За даними джерел EUobserver, рішення про висилку дипломатів було прийняте під час пресконференції глави МЗС РФ Сергєя Лаврова і шефа європейської дипломатії Жозепа Борреля, який прибув до Москви з першим офіційним візитом.

Боррель заявив, що відносини з Росією скотилися до найнижчої точки. В тому числі — після справи російського опозиціонера Олексія Навального.

Нещодавно Москву з візитом відвідала і глава МЗС Швеції та чинна глава ОБСЄ Анн Лінде.

За даними російських ЗМІ, 23 січня шведський дипломат брав участь в акції на Невському проспекті в Санкт-Петербурзі. У посольстві Швеції заявили, що співробітник тільки спостерігав за ходом протестів. Коментуючи дії західних посольств щодо неузгоджених акцій і присутність дипломатів на суді у справі Навального, офіційний представник МЗС Марія Захарова зазначила, що Москва буде працювати по кожному подібному випадку.

Передісторія

2 лютого 2021 року московський суд замінив опозиціонеру Навальному умовний термін у справі Ів Роше на реальний — 3,5 роки позбавлення волі в колонії загального режиму.

Політику зарахують час, який він провів під домашнім арештом в 2014 році, і термін скоротиться до близько 2 років і 8 місяців. Представники опозиціонера мають намір оскаржити рішення суду.

Після оголошення рішення щодо Навального в Москві почалися акції протесту, було затримано більш ніж тисяча осіб. Затримання відбувались з особливою жорстокістю, протестувальників били палицями. Також затримували перехожих, які намагалися пройти до метро.

«Росія без Путіна!». У РФ більше 1200 затриманих на мітингах проти ув’язнення Навального