Ігор Коломойський придбав у США нерухомості на сотні мільйонів доларів за гроші українських громадян — ЗМІ
УНІАН

Ігор Коломойський, український бізнесмен, з 2008-го до 2011 року придбав у Клівленді (штат Огайо) елітну нерухомість на сотні мільйонів доларів за кошти українських платників податків.

Про це йдеться у розслідуванні Pittsburgh Post-Gazette, заснованому на звинуваченнях американської прокуратури.

ФБР стверджує, що схеми купівлі нерухомості використовували для відмивання грошей, вкрадених в українських платників податків.

«Олігарх Ігор Коломойський і партнери вклали мільйони в культові хмарочоси Клівленда і стали найбільшими комерційними орендодавцями міста, використовуючи гроші, викрадені з найбільшого банку України, стверджує прокуратура», — йдеться у статті.

Згідно з висновками американського слідства, кошти надходили в Клівленд з українського «Приватбанку» за схемою, за якою працівники установи, лояльні Коломойському, переводили гроші з банку на підконтрольні олігарху компанії.

«Рік за роком співробітники банку видавали мільйони позик компаніям, таємно перебувають під контролем олігарха і колеги-мільярдера Геннадія Боголюбова і заснованих на Британських Віргінських островах і на Кіпрі, щоб приховати потік грошей, повідомила прокуратура в справах про конфіскацію», — йдеться у статті.

Зеленський може бути причетним до отримання $40 млн від Коломойського — розслідування

Це вже друга частина розслідування Pittsburgh Post-Gazette про претензії ФБР до українського олігарха. Перша була оприлюднена у листопаді і стосувалася скупки Коломойським промислових підприємств в Огайо.

У США триває розслідування ФБР стосовно Коломойського.

У серпні 2020 року Міністерство юстиції США зажадало конфіскації двох об’єктів комерційної нерухомості, придбаних на кошти, незаконно привласнені у «Приватбанку». Обидва об’єкти загальною вартістю $70 млн.

У березні 2021 року Державний департамент США запровадив санкції щодо олігарха Ігоря Коломойського у зв’язку з причетністю до корупції.

Раніше Chas News повідомляв, що кіпрський суд запросив Коломойського до розгляду позову ПриватБанку на $5,5 млрд

Коломойський організував криптоферму на заводі у Запоріжжі та закупив для нього дешеву електроенергію — розслідування (відео)