Індія призупинила закупівлю зброї у рф через західні санкції  — Bloomberg

Російські поставки військових товарів до Індії призупинилися, оскільки країни намагаються знайти платіжний механізм, який не порушуватиме санкції США. Росія є найбільшим постачальником зброї для Індії, необхідної для вирішення прикордонних суперечок з Пакистаном і Китаєм.

Про це пише Bloomberg із посиланням на слова індійських чиновників.

Уже рік Індія не може заплатити за російську зброю понад $2 млрд, через що припинилися поставки запчастин до озброєння та двох батарей ЗРК С-400. Нью-Делі загалом планувало закупитися в росії на більше ніж $10 млрд.

Індія не розраховується доларами, тому що боїться вторинних санкцій, а рф не хоче брати індійські рупії через нестабільність курсу. У рублях Нью-Делі теж не бажає закривати угоду, бо сумнівається, що їх можна купити за «справедливою ціною».

Сторони розглядають використання євро та дирхамів, якими Індія платить за російську нафту. Однак, за словами індійського чиновника, ця валюта під час оплати зброї може посилити увагу США щодо виконання санкцій.

Ще один варіант — це бартер, але росія й так найбільший покупець індійських товарів після Китаю та Туреччини, тому втілити таку ідею, на думку урядовців Індії, буде складно.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Єгипет планував таємно постачати ракети до рф.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Іран таємно домовляється з Китаєм і рф про придбання санкційного ракетного палива — Politico