Instagram частково заблокував акаунт телеканалу окупантів у Криму

 Роскомнадзор зажадав від Instagram зняти всі обмеження з аккаунта телеканалу окупаційної «адміністрації» АР Крим «Крим-24» в соціальній мережі. Про це російське відомство написало на сайті.

«Роскомнадзор направив лист на адресу компанії Facebook Inc з вимогою зняти усі обмеження, накладені на аккаунт російського телеканалу «Крим-24» в Instagram. Раніше адміністрація Instagram (належить Facebook) обмежила можливість публікації текстових постів на даному аккаунті», — йдеться в повідомленні.

Російська інстанція також відзначила, що «в листі наголошується, що дії компанії Facebook порушують ключові принципи вільного поширення інформації, безперешкодного доступу до неї і є актом цензури».

Передісторія

Соціальна мережа Instagram частково заблокувала акаунт телеканалу «Крим 24», підконтрольного окупаційній адміністрації півострова. Канал зазначає, що це сталося «напередодні святкування сьомої річниці Кримської весни» (так російська пропаганда називає «референдум» у Криму в 2014 році і окупацію території — Прим. ред.). Нині для телеканалу доступна тільки публікація фотографій. Залишати під ними текст канал не може.

«При спробі написати хоча б слово або поставити хештег сервіс видає повідомлення про блокування і скасовує публікацію поста», — повідомив канал.

Канал додав скріншот повідомлення. У ньому говориться, що Instagram розглядає як порушення «надання доступу до аккаунту сервісів, що пропонують збільшення кількості підписників і відміток «подобається». Телеканал, в свою чергу, заперечує використання сервісів по накрутці лайків і підписників. Соцмережа обіцяє розблокувати канал 19 березня.

У 2020 році телеканал поскаржився на видалення акаунту на YouTube.

Росія припинила мовлення українських ЗМІ на контрольованих нею територіях України — в Криму та в ОРДЛО.

У травні 2014 роки, після окупації Криму, російський уряд перейменував ДТРК «Крим» на «державну автономну установу «Телерадіокомпанія «Крим». У липні підприємство ліквідвали, а на його базі створено нове відповідно до російського законодавства. Всіх співробітників телерадіокомпанії або переоформили, або звільнили. Відбулася перереєстрація телерадіокомпанії ДТРК «Крим» за російським законодавством. До складу нового підприємства увійшов і телеканал «Крим24».

Як ми писали раніше, при спробі загальмувати роботу Twitter в Росії від дій Роскомнадзора постраждали сайти пропагандистів.

Парламент РФ дозволив блокувати Facebook, Youtube і Twitter «за дискримінацію російських ЗМІ»