«Інсценували здачу в полон»: омбудсмен відреагував на відео із нібито розстрілом окупантів

Росіяни інсценували, що здаються в полон, а потім відкрили вогонь по українських військових.

Про це у Facebook написав Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

За його словами, інцидент, ймовірно, стався 12 листопада або раніше у селищі Макіївка на лінії фронту на Луганщині. На відео відзняли як військові рф виходять із будівлі і лягають, щоб здатись у полон українцям. Один з окупантів, коли виходив з приміщення, відкрив вогонь по українських військових, тоді ролик обривається.

Російські пропагандисти використали це відео, щоб звинуватити Україну в розстрілі полонених.

Лубінець зазначив, своєю фіктивною здачею в полон окупанти вчинили воєнний злочин.

«З окремих фрагментів відео про інцидент можна зробити висновок, що скориставшись інсценуванням здачі в полон, російські військовослужбовці вчинили воєнний злочин, а саме — відкрили вогонь на ураження військових Збройних сил України», — пояснив омбудсмен.

За його словами, у випадку, коли окупанти продовжують бій, вони не можуть вважатися полоненими.

«Вогонь у відповідь не є воєнним злочином. Навпаки, ті, хто хочуть скористатися захистом міжнародного права для вбивства — повинні бути покараними», — написав Лубінець.

На думку омбудсмена, у росії почали акцентують увагу на цьому інциденті, аби відвернути увагу від страти власного громадянина Нужина, який повернувся з полону.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Страчений на камеру «вагнерівець» добровільно пішов на обмін – Подоляк