404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Інтернет-аптеки. В Україні дозволять продавати ліки онлайн
Pixabay

12 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон № 904-IX, яким в Україні буде дозволена електронна роздрібна торгівля лікарськими засобами. 14 жовтня відповідний закон набув чинності. Проте у дію він вступить тільки через три місяці.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента України.

Людина, яка має ліцензію на роздрібну торгівлю ліками, може здійснювати й електронну роздрібну торгівлю лікарськими засобами. Водночас вона може й доставляти їх безпосередньо до споживача.

У законі прописана низка вимог е-торгівлі ліками. Серед них — вимоги до сайту, наявність власної кур'єрської служби та обладнання, що забезпечує дотримання умов зберігання ліків при їх транспортуванні. Водночас можна залучати кур'єрські служби доставки, які мають таке обладнання.

Забороняється електронна роздрібна торгівля:

  • ліками, відпуск яких здійснюється за рецептами лікарів, крім відпуску таких препаратів за умови надання електронного рецепта;
  • ліками, оборот яких відповідно до закону вимагає наявності ліцензії на діяльність з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів;
  • сильнодіючими, отруйними, радіоактивними та імунобіологічними препаратами, перелік яких визначається Міністерством охорони здоров'я.

Раніше ми писали, що очільник МОЗ допустив закупівлю російської вакцини від коронавірусу. 

Українські лікарні отримали понад 1,3 млрд грн на підвищення зарплат медикам