Інвестор з Молдови призупинив придбання заводу «Укрспирту»
Pixabay

Напередодні молдовська компанія СП «Zernoff» купила Марилівський спиртовий завод. Назабаром керівництво компанії подало позов до суду через істотну розбіжність фактичної кількості майна, заявленого в електронному лоті.

Про це йдеться в рішенні Господарського суду Києва від 11 січня 2021 року.

На підприємстві було відсутнє цінне обладнання: котли, вентилятори, вологоміри. Об'єкти ж нерухомості не відповідали опису.

«Таким чином, станом на дату подання позову, проданий позивачеві об'єкт приватизації фактично не відповідає переліку майна, описаному в договорі та інформаційному повідомленні, опублікованому раніше в електронній торговельній системі», — зазначила пресслужба суду.

Суд задовольнив прохання інвестора призупинити придбання заводу. Відповідна операція мала б принести до держбюджету України 144 млн грн.

«Інвестувати в Україну виявилося не так просто. Ключова складність в тому, що заявлені на приватизацію об'єкти не відповідають тому, що там є насправді. Ми дуже засмучені, що партнерство щодо цього проєкту доводиться починати в суді. Але ми повинні перестрахуватися. Ми не відмовляємося від придбання лота. Просто хочемо ясності», — наголосив співвласник СП «Zernoff» Юрій Дячук.

У вересні 2020 року розпочалася активна приватизація заводів ДП «Укрспирт». У кінці 2019 року президент України Володимир Зеленський підписав закон, що скасовує державну монополію на виробництво спирту.

Chas News повідомляв, що нагороду з економіки отримали за дослідження теорії аукціонів. 

Кому труси жіночі? Виконавча служба продає по 19,41 грн