Ізраїль і ХАМАС підписали угоду про перемирʼя — ЗМІ

16 січня переговорні групи Ізраїлю та палестинського угруповання ХАМАС підписали в Досі угоду про припинення вогню та звільнення заручників. Тепер її ще мають затвердити в ізраїльському уряді. 

Про це пише видання Axios

В офісі ізраїльського прем'єр-міністра Беньяміна Нетаньягу розповіли, що він скликав на 17 січня засідання Кабінету безпеки, щоб провести голосування щодо угоди.

Але повне засідання Кабінету міністрів не планують зібрати раніше ніж ввечері 18 січня. У Нетаньягу пояснили, що противники угоди повинні мати 24 години для подання звернення до суду, а сьогоднішня зустріч не дасть їм достатньо часу, щоб зробити це, адже багато з них релігійні й дотримуються шабату.

Видання Times of Israel пише, що незрозуміло, чому у цьому разі не діє релігійний принцип, що дозволяє порушити це правило заради порятунку життя.

Таке відтермінування означає, що угода не набере чинності до 20 січня — наступного дня після початково запланованого. Так, першим трьом заручникам, яких мали випустити в неділю, доведеться почекати ще добу.

Як пояснило видання Axios, Кабінет безпеки мав зібратися ще напередодні вранці, але кілька суперечок наприкінці переговорів у Досі затримали офіційне підписання угоди на день. Усе через розбіжність щодо остаточного списку палестинських ув'язнених, яких звільнять в межах угоди. ХАМАС вимагав замінити кілька імен у списку на військових лідерів бойовиків, які відбувають багаторазове довічне ув'язнення.

Нагадаємо, 15 січня ЗМІ повідомили, що Ізраїль та палестинське угрупування ХАСАМ домовилися про припинення вогню та звільнення всіх ізраїльських заручників. Згодом це підтвердив президент США Джо Байден.

Військова операція Ізраїлю в Секторі Гази розпочалася як відповідь на напад бойовиків ХАМАСу на Ізраїль 7 жовтня 2023 року. Тоді ХАМАС убив 1200 людей і захопив 253 заручників.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

США планують продати Ізраїлю зброї на $8 млрд — Axios