Ізраїль відправить Україні 10 млн доз вакцини Pfizer
Getty Images

Народний депутат від Слуги народу Ольга Василевська-Смаглюк повідомила, що посольство України в Ізраїлі домовилося про постачання 10 млн доз вакцини від коронавірусу розробки Pfizer/BioNTech.

Про це вона написала в своєму Telegram-каналі.

 «Щойно надзвичайний і повноважний посол України в Державі Ізраїль Євген Корнійчук проінформував мене, що за результатами його домовленостей, 10 млн доз вакцин Pfizer готують до відправки в Україну. Проєкт контракту вже направлений в МОЗ», — повідомила депутат.

Перебіг вакцинації

В Україні 24 лютого почалася вакцинація населення від коронавірусу. Щеплення проводять вакциною Covishield розробки Oxford/AstraZeneca, виробленої в Індії.

За перші два дні вакциновано 1338 осіб. В першій хвилі вакцинації — лікарі і медики, які беруть безпосередню участь у боротьбі з COVID-19, а також військовослужбовці операції Об'єднаних сил.

Згідно з даними клінічних досліджень, вакцина від COVID-19 розробки американського фармгіганта Pfizer і німецької біотехнологічної компанії BioNTech показала ефективність в 95% (94% для людей старше 65 років).

Масштабне дослідження в Ізраїлі за участю 1,2 млн осіб показало, що вакцина забезпечує захист в 94% випадків. Ізраїльські науковці вважають цю вакцину «надзвичайно ефективною».

мРНК-вакцину Pfizer/BioNTech потрібно зберігати і транспортувати при температурі не менше -70 . Після прибуття в пункт призначення препарат може зберігатися при температурі від 2 до 8 до п’яти днів.

Вакцина Pfizer схвалена для екстреного застосування в Україні. МОЗ очікує отримати вакцину в межах глобальної ініціативи COVAX.

Як ми писали раніше, британська компанія не контролює якість CoviShield.

Ласка Божа на Кумарі. Як фірма з капіталом в $1 тис. стала імпортером вакцини від COVID-19 в Україну і чому важливо про це знати?