Кабмін дозволив використовувати технічний кисень для підтримки COVID-хворих
Pixabay

Кабмін дозволив використовувати технічний кисень для підтримки COVID-хворих. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов наголосив, що основні показники технічного кисню мають відповідати специфікації та методиці контролю основним показникам кисню медичного.

Це має бути підтверджено відповідним сертифікатом аналізу, виданим акредитованою лабораторією з контролю якості, повідомляє пресслужба МОЗ.

«У такий спосіб ми забезпечимо належний контроль якості технічного кисню, який поставляють до закладів охорони здоров’я, а також зможемо залучити ті підприємства, які не мають ліцензій на виробництво медичного кисню, до логістичного ланцюга щодо забезпечення наших громадян кисневою терапією. Таким шляхом йшли європейські країни», — каже керівник відомства.

 

Максим Степанов: «Кабмін дозволив використання технічного кисню за умови відповідності його показників...

Posted by Міністерство охорони здоров'я України on Thursday, April 8, 2021

Закуповувати й постачати технічний кисень до закладів лікування можна буде виключно після медичних досліджень, які засвідчать, що він повністю відповідає всім критеріям кисню медичного.

Постачатимуть технічний кисень до лікувально-профілактичних закладів ліцензіати з гуртової торгівлі медичними газами. Ліцензіат інформуватиме Держлікслужби про отримувачів, обсяги та якість доставленого кисню.

Степанов нагадав, що збільшується кількість хворих на COVID-19. За його словами, вже незабаром в регіонах України можуть виникнути проблеми із забезпеченням ліжок киснем.

Саме тому уряд вирішив дозволити тимчасово використовувати кисень технічний за умови відповідності його критеріям кисню медичного, які б підтвердять лабораторно.

Chas News повідомляв, що Степанов прогнозує третю хвилю COVID та 25 тис. нових хворих на добу. 

МОЗ визнав вироблений на «Запоріжсталі» кисень як лікарський засіб