Казахський опозиціонер Айдос Садиков, на якого скоїли замах у Києві, помер у лікарні

Казахський опозиційний журналіст Айдос Садиков, на якого 18 червня скоїли замах у Києві, помер у лікарні. Лікарі боролися за його життя у реанімації 13 днів.

Про це повідомила його дружина Наталія Садикова.

«Мій коханий чоловік, батько наших трьох дітей, великий син казахського народу. Айдос віддав своє життя за Казахстан, прийняв мученицьку смерть від руки кілерів. 13 днів Айдос боровся за життя в реанімації, але дива не сталося. Його смерть на совісті Токаєва», — написала вона.

У Садикова стріляли впритул з вогнепальної зброї. Журналіст був у важкому стані — куля влучила в скроню і зачепила мозок.

Нагадаємо, 18 червня 2024 року в Києві двоє людей вчинили замах на казахського журналіста Айдоса Садикова. У момент нападу він був в авто разом з дружиною Наталією. Садиков потрапив до лікарні, дружина не постраждала.

Хто такий Айдос Садиков

Айдос Садиков до 2010 року був головою актобського відділу опозиційної партії «Азат». Він понад 20 років критикує чинного президента Казахстану Токаєва і його попередника Нурсултана Назарбаєва. За цей час проти нього порушували кримінальні справи, палили його машину і майно, переслідували.

У 2010 році Садикова засудили до двох років позбавлення волі за звинуваченням у «хуліганстві», вийшов на свободу у 2012-му. Кримінальну справу Садиков та його прихильники назвали сфабрикованою. Садиков займався активною громадською діяльністю, організовував акції протесту.

У 2014 році Садиков разом з дружиною переїхали в Київ і отримали політичний притулок після того, як проти Наталії в Казахстані порушили кримінальну справу.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Замах на Айдоса Садикова: один із підозрюваних сам здався поліції у Казахстані