404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Китайська влада та Facebook впроваджуватимуть свої цифрові валюти

Група з семи основних центральних банків, включаючи Федеральну резервну систему (ФРС) США, оприлюднили своє бачення, як може виглядати їхня цифрова валюта. Вона допоможе наздогнати китайський проєкт і приватні нововведення, зокрема Libra від Facebook.

Центральні банки та Банк міжнародних розрахунків (BIS) зазначили у повідомленні Reuters, що основні особливості валюти повинні бути такими: стійкість, доступність за низькою ціною або безкоштовно, адекватні стандарти та прозора законодавча база, а також належна роль для приватного сектору.

Заступник губернатора Банку Англії (BoE) та голова комітету з питань платежів BIS Джон Кунліфф заявив, що зростання безготівкових розрахунків з початку карантину прискорило зміну форми грошей за допомогою технологій.

Центральні банки почали прискіпливо вивчати цифрові валюти після того, як у 2019 році Facebook оголосив про свій цифровий токен Libra. Він буде забезпечений і основними валютами, і державними зобов’язаннями, але досі не запущений. Розробники Libra доопрацьовують плани й тепер сподіваються запустити кілька «стабільних коїнів», підтриманих окремими валютами.

Центральні банки повинні йти в ногу з часом, щоб уникнути ситуацій, коли приватний сектор заповнює недоліки в платежах неправильними засобами, заявив Кунліфф.

Окрім ФРС і Банку Англії, до семи центральних банків, які об'єдналися з BIS, належать Європейський центральний банк, Швейцарський національний банк та Банк Японії, але не Народний банк Китаю.

Китай вже тестує цифровий юань, а банк Китаю заявив, що це посилить охоплення юанів у світі, в якому в даний час панує долар.

Найвищий фінансовий дипломат Японії Кенджі Окамура заявив у четвер, що Китай прагне отримати першочергову перевагу у створенні власної цифрової валюти, попереджаючи, що це «те, чого ми повинні боятися».

«Я не думаю, що це змагання між центральними банками», — сказав Кунліфф, додавши, що жодна цифрова валюта центральних банків (CBDC) не буде домінувати у всьому світі.

Бенуа Коур, керівник відділу інновацій в BIS, заявив, що міжнародної гонки нема, але центральний банк має швидко наздогнати приватний сектор і стати попереду, аби формувати майбутнє. Міжнародний валютний фонд міг би відігравати важливу роль у регулюванні транскордонних наслідків впровадження національних CBDC, сказав Коуре.

Державна цифрова валюта дозволить власникам здійснювати платежі через Інтернет і, можливо, навіть оффлайн, конкуруючи з існуючими засобами електронних платежів, такими як цифрові гаманці, Інтернет-банки або криптовалюти.

На відміну від цих приватних рішень, офіційна цифрова валюта підтримуватиметься центральним банком, що робить її «без ризиковою», як банкноти та монети.

Що таке цифрова валюта центрального банку?

Цифрова валюта центрального банку (CBDC), пояснює Reuters, є електронним еквівалентом готівки.

Подібно до банкноти або монети, вона надає власнику прямий зв’язок із центральним банком, минаючи комерційні банки та пропонуючи більший рівень безпеки.

Влада заявляє, що CBDC забезпечить основний платіжний засіб для всіх у той час, коли використання готівки скорочується. Вона також запропонує безпечнішу та потенційно дешевшу альтернативу приватним криптовалютам.

Тим часом Україна — №1 у світі за використанням криптовалют, повідомляють в Мінцифри. Це цілком може бути правдою, кажуть експерти, але є нюанси.

«Це тільки початок!». IT-експерти оцінили лідерство України в світі за користуванням криптовалютами