404

Сторінку не знайдено

Коболєв каже, що проти «Нафтогазу» відкрили справу щодо державної зради

Проти менеджменту НАК «Нафтогаз» відкрили кримінальну справу за фактом можливої державної зради. Про це в інтерв’ю повідомив голова НАК Андрій Коболєв.

За словами Коболєва, документи, що засвідчують відкриття справи, він отримав від «однієї з українських спецслужб», ймовірно, йдеться про СБУ. На питання, проти кого саме відкрита справа, голова «Нафтогазу» зазначив, що «розслідується діяльність менеджменту компанії». «Думаю, важко розслідувати діяльність менеджменту «Нафтогазу» без прізвища Коболєв», — додав він.

«Ми це все сприймаємо як дуже наполегливе запрошення до публічної дискусії. Ми готові це запрошення прийняти, нам немає чого приховувати», — каже Коболєв. А у коментарі каналу Прямий голова «Нафтогазу» натякнув, нібито публікація звіту Держаудитслужби може бути інформаційною атакою. 

«Зараз група українських урядовців, на чолі з президентом Володимиром Зеленським знаходиться в Європі, в Лондоні та веде перемовини з іноземними інвесторами. І на фоні цих перемовин з’являються такі новини, що вау, сотні мільйонів гривень, аудитори і таке інше… Це просто інформатака, аби зменшити шанси на успіх з іноземними інвесторами», — коментує Коболєв.

Chas News писав, що у вівторок, 6 жовтня, у ЗМІ з'явилась інформація про те, що значні фінансові порушення у роботі «Нафтогазу» начебто завдали компанії збитків на суму понад 75 млрд грн. Журналісти стверджували, що нібито серед порушень був «і продаж газу за заниженими цінами, і безпідставна виплата премій членам правління «Нафтогазу», і заниження послуг за транспортування газу». Результатом порушень стало суттєве заниження розміру дивідендів, які НАК мав сплатити на користь держави. 

У НАК відкидають звинувачення, а у Держаудитслужбі на той час казали, що не підтверджують інформацію. «Така інформація є суб’єктивною думкою автора і не відповідає дійсності», — зазначали у службі.