Коли святкувати Різдво: у «Дії» запустили нове опитування

У застосунку «Дія» запустили нове опитування щодо дати святкування Різдва. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За його словами, з такою ініціативою виступив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

«Все більше українців зустрічають його 25 грудня. Так, як це робить більша частина світу. І так, як це було у 1918 році після проголошення незалежності Української Народної Республіки. Але також багато українців віддають перевагу старому стилю. І святкують Різдво 7 січня», — пояснив Федоров та закликав українців обрати свій варіант.

Питання у «Дії» звучить наступним чином: «Якій даті Різдва ви віддаєте перевагу?». Можна обрати варіанти: 25 грудня, 7 січня, обидві дати та варіант «не святкую Різдво».

Нагадаємо, католицька церква та більшість протестантів, які користуються Григоріанським календарем, святкують Різдво 25 грудня. Так само 25 грудня святкують 9 з 15 помісних православних церков, які на початку ХХ століття перейшли на Новоюліанський календар.

Однак в Україні православні та греко-католики продовжують користуватися у богослужінні Юліанським календарем, у зв'язку з чим святкування Різдва припадає на 7 січня. Детальніше про різницю між різними календарями можна прочитати за посиланням.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити 

Чому православні українці святкують Різдво 7 січня, а греки, румуни та болгари — 25 грудня