Колишній голова «Ощадбанку» Андрій Пишний став новим головою НБУ
Ощадбанк

Верховна Рада призначила Андрія Пишного, колишнього очільника «Ощадбанку», на посаду голови Національного банку України.

Кандидатуру Пишного підтримали 290 народних депутатів. Як пише нардеп Ярослав Железняк, Пишний виступив на засіданні та наголосив на необхідності співпраці з МВФ для покриття дефіциту у бюджеті. Також він висловився на тему облікової ставки та облігацій.

Андрій Пишний працює в банківській системі 16 років, з 2014 по 2020 рік був головою правління «Ощадбанку». На період його керівництва припала гучна перемога України в міжнародному суді проти рф —  щодо активів банку в Криму на $1,3 млрд. 

З початку повномасштабної війни Пишний співпрацює з главою Офісу президента. Зокрема він увійшов до міжнародної групи «Єрмака-Макфола» з розробки санкцій проти рф.

Раніше посаду голови НБУ обіймав Кирило Шевченко, але він подав у відставку. Одразу після цього йому оголосили підозру у справі про масштабну корупційну схему службових осіб державного АБ «Укргазбанк», яка призвела до збитків у сумі понад 206 млн грн.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

НБУ заборонить переказ коштів з гривневих карток на картки іноземних банків