404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Кулеба відвідає з візитом Молдову й обговорить питання російських «миротворців» у Молдові й безпеку України
Getty Images

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що найближчим часом відвідає з візитом Молдову. Він наголосив, що події у Молдові завжди нерозривно пов'язані з питаннями нацбезпеки України.

Про плани він розповів в інтерв'ю «РБК-Україна».

Очільник МЗС прокоментував, чи підійматиме він питання російських «миротворців» у Молдові.

Я незабаром планую відвідати Молдову, і ми будемо говорити про всі ці речі, тому що це питання не тільки безпеки і територіальної цілісності Молдови, а й питання безпеки України. Події у Молдові і навколо неї завжди нерозривно пов'язані з питаннями національної безпеки України

Дипломат зазначив, що сторони обговорять врегулювання спірних питань у двосторонніх відносинах, стратегію врегулювання придністровського конфлікту, а також нові амбітні спільні проекти.

За словами міністра, президент Молдови «широкими мазками» озвучила своє бачення.

«Питання, якою буде позиція уряду, парламенту, чи будуть там дострокові вибори парламенту. Я за спокійний, зважений підхід: поїдемо, , розповімо наше бачення, побачимо, який баланс сил у Молдові, і вже після цього будемо вирішувати, робити конкретні кроки», — пояснив Кулеба.

Минулого тижня ситуативна коаліція парламенту Молдови, не дотримуючись регламенту, прийняла закони про бюджетно-податкову політику, бюджет медичного та соціального страхування, а також підвищила статус російської мови.

В результаті обраний президент Молдови Мая Санду заявила про спробу захоплення влади і закликала своїх прихильників вийти на протести за розпуск парламенту і дострокові вибори.

Чинний президент Ігор Додон планує підписати закон про підвищення статусу російської мови ще до інавгурації Санду.

Як ми писали раніше, 6 грудня у центрі Кишинева пройшли масштабні протести: на вулиці вийшли тисячі людей з вимогою розпуску парламенту і дострокових виборів.

Обраний президент Молдови Мая Санду вимагає вивести війська РФ із Придністров'я