Лідери G20 схвалили «заморозку» боргових виплат бідних країн і рівний доступ до вакцин
Getty Images

Лідери G20 схвалили продовження «заморожування» боргових виплат найбіднішими країнами до середини 2021 року у зв'язку з пандемією COVID-19 і підтримали рівний доступ до вакцин.

Про це йдеться у підсумковому комюніке саміту G20, яке цитує агентство Reuters.

Пандемія і перспективи нерівномірного й невизначеного економічного відновлення були в центрі уваги дводенного онлайн-саміту під головуванням Саудівської Аравії, яка наступного місяця передасть головування у G20 Італії.

У спільній заяві лідери країн G20 також наполегливо закликали приватних кредиторів взяти участь в ініціативі щодо заморозки боргів найбідніших країн. Політики заявили, що стежать за особливими проблемами, з якими стикаються африканські і малі острівні держави.

Ініціатива G20 щодо полегшення боргового тягаря, запущена незабаром після початку пандемії навесні, допомогла 46 із 73 країн, що відповідають критеріям «бідних», відкласти виплати з обслуговування боргу в 2020 році. Їхня сума — $5,7 млрд. Так вивільняться кошти для боротьби з пандемією і зміцнення економіки цих країн.

Лідери 20 найбільших економік світу ообіцяли не шкодувати зусиль для забезпечення доступної та справедливої ​​поставки ліків, тестів і вакцин проти COVID-19 «всім людям». Так вони відповіли на побоювання з приводу того, що пандемія може посилити розбіжності між багатими і бідними в світі.

У заяві G20 висловилися так: «Ми не пошкодуємо зусиль, щоб забезпечити їхній рівноправний доступ для всіх людей».

Країни G20 також працюватимуть над тим, щоб «захищати життя, надавати підтримку, приділяючи особливу увагу найбільш вразливим, і повертати наші економіки на шлях відновлення зростання, захисту і створення робочих місць для всіх».

Міністр фінансів Саудівської Аравії Мохаммед аль-Джадаан на заключній прес-конференції заявив: «G20 однозначно визнає: якщо ми залишимо якусь країну позаду, ми всі залишимося позаду».

Країни світу повинні збільшити фінансові витрати на гуманітарну допомогу для жителів регіонів планети, які страждають від бойових дій. Про це у неділю під час саміту G-20 заявив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, повідомляє УНН із посиланням на Anadolu.

Ердоган зазначив, що Туреччина вже шостий рік зберігає за собою статус країни, яка прийняла найбільшу кількість біженців у світі, та привернув увагу до загрози тероризму.

Наша країна докладає зусиль для усунення загрози тероризму, запобігання конфліктам та забезпечення стабільності. Незважаючи на відмову ряду держав від співпраці з Туреччиною в боротьбі з проявами тероризму, Анкара власними силами схопила і депортувала в свої країни до 9 тисяч іноземних найманців-терористів.

Він заявив, що Туреччина підтримує «справедливість і свободу» в Сирії, Лівії, в східній частині Середземного моря, Іраку, Палестині, в Нагірному Карабасі.

«Глобальні економічні відносини, де на перше місце ставляться амбіції, панування, несправедливість і жага наживи, не в силах захистити ні людей, ні природу» — додав президент Туреччини.

Як ми писали раніше, Генсек ООН попросив у лідерів G20 $28 млрд на боротьбу з COVID-19.

Глава Світового банку закликав G20 врегулювати борги бідних країн