404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Лукашенко запросив допитати Протасевича представників «ЛНР», де тому загрожує страта
Getty Images

Олександр Лукашенко, самопроголошений президент Білорусі, підтвердив, що захопленому блогеру Роману Протасевичу може загрожувати страта.

Але не в Білорусі, а в «ЛНР». І диктатор готовий посприяти допросу хлопця сепаратистами з Донбасу.

Лукашенко згадав, як перед затриманням у аеропорту Мінська Протасевич говорив оточуючим, що йому загрожує смертна кара. Диктатор заявив, що в Білорусі «передбачено за такою статтею не страта, а 15 років». Але хлопець, мовляв, знав, про що говорить.

«На Донбасі порушено кримінальну справу по цим персоналіям. Я нагадав президенту Путіну, що порушено кримінальну справу, і сказав, що якщо у них будуть питання до них — ласкаво просимо до нас. Будь ласка, поставте їм питання, тому що людей вони вбивали там, на Донбасі», — заявив Лукашенко.

І додав, що «на сході України йому можуть пред’явити претензії».

Наразі Мінськ є майданчиком переговорів по Донбасу для Тристоронньої контактної групи (ТКГ). А так званих «мінських домовленостей» формально мають дотримуватися усі сторони конфлікту.

Проте в українській делегації у ТКГ впевнені: якщо білоруська влада допустить до Протасевича з допитом  представників «ЛНР», Мінськ більше не зможе виступати посередником у мирних переговорах.

Про це заявив Олексій Арестович, речник української делегації в ТКГ.

«Якщо це станеться, це означатиме одне  Лукашенко більше не може бути посередником і надавати Мінськ як майданчик для перемовин», — сказав Арестович.  

Слова Лукашенка виглядають як фактичне визнання самопроголошених сепаратистських республік на сході України.

«Заяви про те, що процес інтеграції Білорусі з Росією  прискорився, показують, що є великий шанс втратити нейтральність Лукашенка найближчим часом не лише де-факто, а і де-юре. Він став людиною, яка вже впала у залежність від Росії, як колись Янукович»,  каже  Арестович.

Раніше Андрій Білецький, засновник добровольчого підрозділу «Азов», підтвердив, що Роман Протасевич був з ними на Донбасі і протидіяв окупації України.

Лукашенко привіз Путіну валізу з документами, а той запропонував йому скупатись в морі (відео)