Маріуполь зараз: що відбувається у місті 3 травня
Азов

Маріуполь досі потерпає від російських окупантів. У населеному пункті немає води, світла, тепла. З міста вдалося врятувати кілька десятків людей, але евакуація проходить важко і повільно.

Chas News розповідає, що відбувається в Маріуполі у вівторок, 3 травня.

16:25. Полк «Азов» опублікував термінове звернення Святослава Паламара. Він підтвердив, що наразі триває потужний штурм Азовсталі.

«Триває потужний штурм заводу Азовсталь. За підтримки бронетехніки, танків, зі спробами висадки десанту за допомогою катерів та великої кількості піхоти. Ми зробимо все можливе, щоби відбити цей штурм, але закликаємо вжити негайних заходів для евакуації цивільних, які знаходяться на території заводу, та безпечного їх доставлення в Запоріжжя», — закликав заступник командиру полку «Азов».

15:47. Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко показав, як виглядає фільтраційний табір у селі Безіменне. Понад два тижні в нелюдських умовах тут утримують чоловіків з районів Мирний та Волонтерівка. 

15:44. Близько 80 цивільних, яких евакуювали із заводу «Азовсталь», пройшли останній російський блокпост, який розташований у Кам'янському, та прямують до Запоріжжя.

14:19. Росіяни почали штурм заводу «Азовсталь». Про це в коментарі «Українській правді» розповів заступник командира полку «Азов» Святослав Паламар. За його словами, просто зараз окупанти намагаються прорватися на територію заводу. Перед цим всю ніч комбінат бомбили, загинули дві цивільні жінки

13:57.  У Запоріжжя прибула колона із мешканцями Маріуполя та Запорізької області, які евакуювалися приватним транспортом. Однак колона з евакуйованими з «Азовсталі» поки що затримується.

12:11. На підконтрольну Україні територію приїхали три з 14 автобусів з евакуйованими жителями Маріуполя. Про це в ефірі телемарафону заявив мер міста Вадим Бойченко. Він зазначив, що окупанти затримують та викрадають людей у своїх фільтраційних центрах, яких навколо міста є чотири.

Також мер додав, що росія блокує евакуацію 2 тис. маріупольців, які вже два тижні чекають в захопленому Бердянську. Зараз колона рухається у напрямку Запоріжжя, евакуаця ще в процесі.

11:50. У приміщенні маріупольської школи №9 окупанти розпочали реєстрацію приватного житла. Петро Андрющенко зазначає, що формальною причиною є визначення розміру компенсації за житло, а фактичною — привласнення майна окупантами.

11:04. Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко опублікував фотографію «перукарні» в зруйнованому місті.

10:44. Українська розвідка повідомляє, що низка компаній у Ростовської області росії отримала замовлення на печатки і штампи для окупаційних адміністрацій Маріуполя.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Евакуйовані з «Азовсталі» 1 травня досі не дісталися Запоріжжя