«Метінвест» оприлюднив офіційну позицію щодо обшуків на підприємствах
Метінвест

Компанія Ріната Ахметова та Вадима Новинського «Метінвест» опублікувала свою позицію після обшуків на підприємствах, які відбулися 1 лютого.

Компанія заявляє, що «сумлінно платить податки та діє суворо в межах українського законодавства».

«Метінвест» додає, що твердження про заниження податкових зобов’язань неправдиві. Група зазначає, що податкові органи офіційно надали дані про відсутність будь-яких боргів.

Також компанія наполягає, що під час роботи правоохоронців відбулися порушення законодавства.

«Зокрема обшуки проведено на підставі «дефектної» ухвали суду, в якій не зазначений термін її дії, що прямо суперечить нормам Кримінального процесуального кодексу України», — пояснили в компанії.

Також там стверджують, що правоохоронці прийшли за адресами, які не вказані в судовому рішенні, а також блокували зйомку своїх дій на камери. «Метінвест» вважає, що поведінка співробітників СБУ та БЕБ може свідчити про «тиск та залякування бізнесу».

Обшуки на «Метінвест» 

1 лютого представники БЕБ, прокуратури та СБУ провели обшуки на підприємствах групи «Метінвест». Компанія заявляла, що дії правоохоронців «неправомірні».

«Метінвест» підозрюють у заниженні рентної плати за користування надрами. В БЕБ уточнили, що підприємства у період 2018-2020 рр. ухилилися від сплати податків на суму близько 18 млрд грн. У компанії це заперечують.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини та публікує дивовижні історії. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

ДБР проводить обшук у колишнього глави «Нафтогазу» Андрія Коболєва