404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Microsoft отримала патент на створення цифрових двійників померлих людей

Компанія Microsoft отримала патент на технологію, що дозволяє створювати чат-бот на основі штучного інтелекту, який би міг замінити у спілкуванні померлих родичів. Або будь-яку відому особистість, яка жила чи навіть зараз живе.

Працює це так. Штучний інтелект аналізує публікації особи у у соціальних мережах та інший загальнодоступний онлайн-контент. І «вчить» бота наслідувати її звички у спілкуванні. Далі з таким «цифровим двійником» можна переписуватись у чаті, пояснює видання Input.

Подібну технологію показали у британському науково-фантастичному серіалі «Чорне дзеркало» — у першому епізоді другого сезону, що вийшов у 2013 році.

У ньому молода жінка, яка втратила коханого через авто катастрофу, замовляє його «копію» під керуванням штучного інтелекту, щоб впоратися з горем. Але поява бота тільки погіршує ситуацію.  

От і зараз видання розмірковує, що може бути більш химерним та моторошним: спілкуватися в чаті з двійником свого померлого дідуся, чи переписуватися з «двійником» живої знаменитості.

У патенті Microsoft зазначено, що чат-бот здатен на усі варіанти. «Створена таким чином особа може відповідати минулому чи теперішньому об'єкту — другові, родичу, знайомому, знаменитості, вигаданому персонажу, історичній особі, випадковій сутності тощо», — йдеться в технічному описанні технології.

В той же час у самій компанії Microsoft визнають сумнівність описаної технології і не впевнені, що її колись втілять у життя.

Тім О’Брайен, генеральний менеджер програм штучного інтелекту у Microsoft, написав у Twitter, що наразі нічого не знає про плани щодо реального втілення в життя цих алгоритмів. І додав, що такі технології справді «турбують».

В той же час серед патентів, які з’явилися останніми місяцями, є безперечно корисні. Зокрема Apple попрацювала над тривалішим терміном служби батареї смартгодинників, а Google розробив більш персоналізований алгоритм добору новин.

Раніше Сhas News розповідав, що урядові установи США застосували штучний інтелект для скорочення застарілих нормативних актів.

Чи варто очікувати на Термінатора? Мінцифри запустило освітній серіал про штучний інтелект