Міністерство освіти і науки пропонує реформу — почати навчання дітей у школах із п’яти років
Getty Images

Міністерство освіти і науки чекає на рішення суспільства щодо початку шкільного навчання дітей з 5 років.

Чиновники готові розробити освітні й навчальні програми для дітей, у разі схвалення громадськістю цієї пропозиції.

Про це у своєму Telegram написав в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.

Він пояснив, чому вважає доцільним початок шкільної освіти у п’ять років.

Для мене дуже важливою є думка кожного громадянина щодо організації 12-річного шкільного навчання, починаючи з п’яти років. Свідомо розпочав суспільний діалог на цю тему. У разі підтримки передбачено розроблення відповідних до віку дітей освітніх і навчальних програм

Водночас, за його словами, закінчення шкільного навчання у 18-19 років (за умови існування 12 класів) не є ключовим аргументом у цій дискусії.

«Хибно стверджувати, що Україна боїться вчити дітей довго чи багато, хоча саме так деякі «політичні фахівці» від освіти й взялися трактувати розпочате обговорення», — зазначає в.о. міністра освіти.

На думку політика, є декілька ключових аргументів щодо запропонованих змін. А саме:

  • наступність дошкільної та початкової ланок освіти.
  • чим раніше починається освоєння дитиною корисних навичок, розвиток здібностей, тим успішнішою ця дитина стає в дорослому житті;
  • сучасні діти розвиваються набагато швидше, і значну роль у цьому відіграє шалений темп розвитку інформаційних технологій.

Шкарлет у дописі наголошує, що п’яти- та шестирічні діти потребують різних підходів і компетенцій за формою й тривалістю навчання та дозвілля. Політик назвав українських дітей «не гіршими» за тих, хто навчається в розвиненіших країнах, і тому аргументи на користь «економії» у освіті він вважає недоцільними.

«Моє завдання – знайти можливості та підтримку. Важливо, що ми обговорюємо це питання за участю батьків, освітян, психологів, педіатрів. https://youtu.be/LwYuLL86-fw  А отже, наближаємося до єдиної концепції розвитку шкільної освіти й розроблення Освітнього кодексу», — зауважив політик.

Раніше у МОН заявили, що обговорять можливість початку навчання дітей у школах з п’яти років.

Раніше ми писали, що Євросоюз попередив Шкарлета, що зміна структури Міносвіти — це спроба зруйнувати реформування відомства. 

За рік навчання Україна отримує від іноземних студентів понад $1,5 млрд — Міносвіти