Міністерство освіти і науки чекає на рішення суспільства щодо початку шкільного навчання дітей з 5 років.
Чиновники готові розробити освітні й навчальні програми для дітей, у разі схвалення громадськістю цієї пропозиції.
Про це у своєму Telegram написав в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.
Він пояснив, чому вважає доцільним початок шкільної освіти у п’ять років.
Водночас, за його словами, закінчення шкільного навчання у 18-19 років (за умови існування 12 класів) не є ключовим аргументом у цій дискусії.
«Хибно стверджувати, що Україна боїться вчити дітей довго чи багато, хоча саме так деякі «політичні фахівці» від освіти й взялися трактувати розпочате обговорення», — зазначає в.о. міністра освіти.
На думку політика, є декілька ключових аргументів щодо запропонованих змін. А саме:
- наступність дошкільної та початкової ланок освіти.
- чим раніше починається освоєння дитиною корисних навичок, розвиток здібностей, тим успішнішою ця дитина стає в дорослому житті;
- сучасні діти розвиваються набагато швидше, і значну роль у цьому відіграє шалений темп розвитку інформаційних технологій.
Шкарлет у дописі наголошує, що п’яти- та шестирічні діти потребують різних підходів і компетенцій за формою й тривалістю навчання та дозвілля. Політик назвав українських дітей «не гіршими» за тих, хто навчається в розвиненіших країнах, і тому аргументи на користь «економії» у освіті він вважає недоцільними.
«Моє завдання – знайти можливості та підтримку. Важливо, що ми обговорюємо це питання за участю батьків, освітян, психологів, педіатрів. https://youtu.be/LwYuLL86-fw А отже, наближаємося до єдиної концепції розвитку шкільної освіти й розроблення Освітнього кодексу», — зауважив політик.
Раніше у МОН заявили, що обговорять можливість початку навчання дітей у школах з п’яти років.
Раніше ми писали, що Євросоюз попередив Шкарлета, що зміна структури Міносвіти — це спроба зруйнувати реформування відомства.