Міністр закордонних справ чекає від білоруської опозиції чіткої відповіді по Україні

Дружба дружбою, а державні інтереси вище. Голова українського зовнішньополітичного відомства Дмитро Кулеба хоче почути від білоруської опозиції чітку відповідь на питання, чий Крим. Міністра непокоїть відсутність позиції щодо російської військової агресії та окупації частини території України.

Міністр закордонних справ каже, що не чув позиції білоруської опозиції стосовно подальшого розвитку відносин з Україною, так само як і щодо російської агресії проти нашої держави. «Я хочу побачити, хочу почути позицію білоруської опозиції стосовно подальшого розвитку відносин з Україною. Я нічого на цю тему не чув. Я лише чув заяви пані Тіхановської про Крим. Вона сказала, що не володіє інформацією, що там насправді відбулось в 2014 році, і коли вона стане президентом, то вона обов’язково з’ясує, що там сталось, і визначить свою позицію», — сказав Кулеба агентству УНН.

Міністр зауважив, що було б дуже корисно, якби вони висловили своє ставлення щодо України і того, як вони будуть оцінювати й ставитись до російської агресії проти нашої держави, до незаконної окупації українських територій. «Це дуже прості заяви, які можуть пролунати і стати чітким сигналом для України», — заявив Кулеба.

Лідери білоруського опозиційного руху Антон Родненков та Іван Кравцов з 8 вересня перебувають на території України. В їхніх планах провести зустрічі з соратниками і волонтерами, які перебувають у різних країнах, зокрема в Україні. Головний суперник Олександра Лукашенка на виборах в Білорусі, Світлана Тихановська залишається в Литві.

Масові акції протесту в Білорусі тривають вже місяць. Учасники демонстрацій вважають, що результати голосування на виборах президента сфальсифіковано на користь Лукашенка. Білоруські силовики постійно застосовують силу проти мітингуючих. За час протестів було затримано приблизно 10 тис. демонстрантів, сотні отримали травми й поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів. За даними експертів ООН з прав людини, є задокументована інформація про насильство проти жінок і дітей, включаючи сексуальне насильство. Також відомо про шість зниклих безвісти.